چطور بهترین عکس های اینستاگرام را خلق کنیم؟
articles,شبکه های اجتماعی

چطور بهترین عکس های اینستاگرام را خلق کنیم؟

بهترین عکس های اینستاگرام

برای اینکه مشتریان را در اینستاگرام درگیر کنید باید بدانید که چطور می توان بهترین عکس های اینستاگرام را ساده و جذاب خلق کرد. حساب های کاربری که از لحاظ بصری جذاب باشند فالوورهای بیش تری بدست می آورند.

کسانی که از طریق اینستاگرام به فروش محصولات خود می پردازند باید بدانند که ۹۳ درصد از مردم، عکس را به عنوان یکی از مهم ترین فاکتورهای تصمیم خرید درنظر می گیرند. ترندهای بازاریابی اینستاگرام در سال 2018 را در اینجا دنبال کنید.

آدم ها می خواهند چیزی به آنها الهام شود، می خواهند چیزی را حس کنند. می خواهند پروفایل شما را دوست بدارند. اما با توجه به صنعتی که در آن حضور دارید احتمالا مشکل است که بدانید این عکاسی کردن برای شما چطور باید صورت بگیرد و دستیابی به آن خیلی هم راحت نیست.

عکس زیبا گرفتن به همان سادگی که عکاس های حرفه ای فکر می کنند نیست. عکاسی قوی و معنادار برای یک برند شخصی وفاداری می طلبد. و اگر هم در حوزه تجارت B2B باشید به احتمال زیاد اصلا در وضعیت معقول به سر نمی برید!

صنعتی که در آن فعالیت دارید یا سطح مهارتی که در عکاسی اینستاگرامی دارید اصلا مهم نیستند! در این پست رازهای متخصصان حرفه ای مختلف، تکنیک ها و ابزارهایی که کارشناسان اینستاگرامی در عکاسی جذاب خود استفاده می کنند را کشف می کنیم.

با یک برنامه شروع کنید

بعد از اینکه خواندن این مقاله را تمام کردید انجام دادن این مرحله ی ترسناک راحت تر به نظر خواهد رسید. ایده ی بهتری برای اثر بصری که قصد ایجاد کردن آن را دارید خواهید داشت و متوجه می شوید که رنگ ها، سوژه و اینکه چطور عکس را در صفحه بچینید مهم هستند.

به زودی یاد می گیرید که چطور عکس های اینستاگرامی بگیرید که با سبک و استایل تان در یک راستا باشد. قبل از اینکه به اسنپ کردن و استوری گذاشتن در اینستاگرام تان برای پروفایل کاری خود بپردازید به اهداف خود فکر کنید. عکاسی کردن چطور به دستیابی شما به آن اهداف کمک می کند؟ پست های بصری چه پیامی را از برند منتقل خواهد کرد؟

همان طور که به ایجاد گالری تصاویر مشغول می شوید به سراغ این برنامه برگردید. این به استاندارد تبدیل می شود و شما می توانید هر یک از تصاویر منتخب را بسنجید.

لایک ها را تعقیب نکنید!

وقتی مردم عکس های ما را لایک می کنند ما خوشمان می آید و انگار که به چیزی دست یافته باشیم احساس خوبی را تجربه می کنیم. اما در واقعیت، در پلت فرم های اجتماعی، “لایک” خیلی چیز اندکی ست. البته که اگر پست ویروسی باشد می تواند اثر مثبتی را ایجاد کند. اما در غیر این صورت، مردم زیاد اهمیت نمی دهند که چند لایک دریافت کرده اند.

یوتوب، Quora و Reddit جزو موارد استثنا هستند چون لایک ها، احتمال دیده شدن را به طور قابل توجهی افزایش می دهند.

با همه ی اینها طوری نیست که بخواهید تصاویر شما را لایک نکنند! البته که لایک آنها را می خواهید. بنابراین شاید زمانی به خودتان بیایید که پس از کلی تعقیب و ردگیری افراد به طور تصادفی، در حال ایجاد یک محتوای مشابه از همان پستی که لایک زیادی بدست آورده هستید.

بجای آن، به این فکر کنید که وقتی درباره ی عکاسی اینستاگرام می اندیشید چه نوع عکس هایی می تواند کامنت کسب کند؟ یادداشت برداری کنید و ببینید با پست کردن چه نوع محتوایی، فالوورهای شما بیش تر افزایش می یابد.

از این داده ها برای جهت دادن تلاش ها و فعالیت های تان استفاده کنید. روی کیفیت هدفمند و منسجم تمرکز نمایید.

 

از نور طبیعی استفاده کنید

ما بسیاری از روزهای خود را در زیر نورهای ضعیف دفاتر و خانه های مان سپری می کنیم. چشمان ما نیز به آنها عادت می کنند و روزهای آفتابی بدون عینک برای ما شکنجه است.

 

اما دوربین ها -حتی مدرن ترین آنها- واقعاً نور طبیعی را دوست دارند. دوست ندارند دقیقاً مورد اشاره ی نور خورشید باشند اما نور طبیعی با این ها متفاوت است.

رنگ ها پرطراوت ترند. گوشه ها مشخص تر به نظر می رسند و راحت می توان متنی را خواند.

برنامه ریزی کنید که عکاسی را صبح زود یا بلافاصله پس از غروب خورشید انجام دهید. یا خودتان را برای روزهایی آماده کنید که آسمان مملو باشد از ابرهای سفید کروی که مانع از تابش مستقیم نور خوشید می شوند. این زمان ها، اوقاتی ست که نور فضای بیرون در دلپذیرترین حالت خودش قرار می گیرد.

کمی فضا برای خود قائل شوید

اگر به تازگی وارد حوزه ی عکاسی شده باشید احتمالا کراپ کردن بهترین دوست شماست. چون به شما اجازه می دهد تا ترکیب بصری را بهتر کنید. اما بهتر است که به عقب برگردید. از فضای بیش تری عکس بگیرید. در مرحله ی بعد، از طریق کراپ تصمیم بگیرید که کدام قسمت عکس چشم را بیش تر مجذوب می کند.

ابتدا با ماهیچه های چشم خود تمرین کنید

راجع به عکس خوب فکر کنید. بکگراند، زاویه و ترکیب بندی را در نظر بگیرید. وقتی اول از چشم های خودتان استفاده کنید بهترین زاویه و بهترین لحظه برای عکاسی را می یابید. شاید به همین دلیل باشد که در انگلیسی از اصطلاح  “She’s got an eye for photography” هم برای انتقال مفهوم عکاسی کردن استفاده می کنند.

همه چیز با استفاده از چشم و مغز شروع می شود تا یک عکس درنظر گرفته شود. دوربین فقط ابزاری ست که از آن استفاده می کنیم تا آنچه چشم می بیند را ثبت کنیم و با دیگران به اشتراک بگذاریم.

بیش از حد ویرایش نکنید!

ابزارهای دم دستی و سریع می توانند باعث شوند که تصاویر خیلی حرفه ای تر به نظر برسند. حتی می توانید از فیلترها هم برای سازگار تر شدن عکس استفاده کنید. ویرایش کردن می تواند عکس های اینستاگرام شما را به سطح بهتری برساند. فقط مراقب باشید که بیش از حد به اینکار نپردازید! نه تنها باعث هدر رفتن زمان می شود بلکه بیش تر ویرایش ها خیلی تفاوت کمی برای فالوورها ایجاد می کند.

در واقع تصاویری که ویرایش زیادی به خود دیده باشند تاثیر عکس ایجاد می کنند و آن را مصنوعی جلوه می دهند. و این چیزی نیست که مشتریان دوست داشته باشند در اینستاگرام شما ببینند.

از ویژگی Grid استفاده کنید

گرید در بسیاری از گوشی های هوشمند و دوربین های دیجیتال در دسترس قرار دارد. گرید به شما اجازه می دهد تا قبل از عکس گرفتن، ترکیب تصویر خود را ببینید. اگر مرکزیت برای شما مهم است، آن را به راحتی با گرید انجام دهید.

 

با یک بکگراند ادغام کنید

پیش زمینه به ندرت نقطه ی تمرکز عکس را بدست می گیرد. گاهی اوقات هم به امتداد منطقی آیتمی که در حال عکسبرداری هستید تبدیل می شود. از یک بکگراند پیچیده و شلوغ برای نشان دادن سادگی یک سوژه استفاده کنید و بالعکس! مثل تصویر زیر:

 

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (3 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=703

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 65 = 69