پنج کار شگفت انگیز سایت های رنک بالا در گوگل
articles,موتورهای جستجو,وب سایت

پنج کار شگفت انگیز سایت های رنک بالا در گوگل

سایت های رنک بالا در گوگل

رنک بالا در گوگل نیازمند تلاش های هوشمندانه ی زیادی ست. اما در این پست می خواهیم پنج چیز مشترک سایت های رنک بالا در گوگل را برایتان شرح دهیم که موضوع جالبی ست زیرا در پایان نتیجه گیری می کنیم و نکاتی را از آنها خواهیم آموخت.

فکر می کنید یک موتور جستجو در طول یک سال چقدر می تواند تغییر کند؟

اگر منظور از موتور جستجو خودِ گوگل است، پاسخ سوال هم می شود “بی شمار”.

اگر مراقب گوگل نباشید بهترین کارهای شما ممکن است بطور ناگهانی تبدیل شود به جملات مُرده ی صفحه ی وب سایت! طبق اینفوگرافیک ها و گزارش های Searchmetrics خیلی از کارهای لازم را برای شما انجام داده اند. اطلاعات موردنیاز شما را آنالیز کرده و خالص سازی کرده اند.

بررسی اجمالی

این مطالعه 10.000 جستجو را از میان 300.000 آدرس URL در سه صفحه ی اول گوگل UK که صنایع مختلفی بودند بررسی کرده است. با نگاه کردن به فاکتورهای مشترک آن وب سایت ها و سپس جمع آوری داده ها، یافته هایی را به اشتراک گذاشته اند که در این پست به آنها می پردازیم.

نکته: گوگل UK و گوگل US در برخی فاکتورهای رتبه بندی باهم فرق دارند.

 

1- برندهای بزرگ به اندازه ای که شما کار می کنید کار نمی کنند!

فیسبوک کوکاکولا
کوکاکولا یکی از صفحات محبوب فیسبوک است که بیش از صد میلیون دنبال کننده دارد

واقع بین باشیم. اگر شما یک کمپین خاطره انگیز و مسحورکننده خلق کنید که مردم نتوانند دست از صحبت کردن راجع به آن بردارند دیگر نیاز ندارید که صرفاً انرژی ای را صرف کنید تا مردم تشویق شوند و برایتان بازاریابی دهانی انجام دهند. مثل کوکاکولا که یک برند خیلی بزرگ است و توسط مردم شهرت یافته است.

البته اینها بدین معنی نیست که آنها زیر سایه ی اعتبار و موفقیت شان فقط باید استراحت کنند! خیر. هرچه برند بزرگ تر باشد، دسترسی رسانه های اجتماعی آن هم بزرگ تر می شود.

مردم همیشه حرف می زنند و گوگل هم همیشه توجه می کند و از دقتش نمی کاهد و این یعنی شما هر چقدر هم کوچک باشید باز هم شانس برای دیده شدن دارید.

 

2- سیگنال های اجتماعی مهم اند- اما “کدامیک مهم تر است؟”

اصلاً راز نهان نیست و همه می دانند که گوگل به شبکه های اجتماعی هم نظارت دارد. گوگل، سیگنال های موجود در آنها مثل لایک های فیسبوک، توییت های توییتر و حتی پین های شبکه پینترست را در رادار خود حفظ می کند. به این لیست خود گوگل پلاس را هم اضافه کنید. +Google هم برنامه ی بسیار کاربردی و مهمی ست.

3- بک لینک ها و سربرگ ها -آیا هنوز هم اهمیت دارند؟

حتما می دانید که بک لینک هایی با کلمات کلیدی مناسب و H1 ها به رنک شما در موتور جستجو خیلی کمک می کند. اما جالب است بدانید که این امر، در سال 2012 متفاوت بود! حتی H1 هایی که حاوی کلمات کلیدی بودند، نه تنها مفید نبودند؛ بلکه برای رنک در موتور جستجو زیان هم می رساندند. عناوین طولانی صفحات وب هم اثر منفی می گذارد.

4- آیا باید اسم دامنه ای را با کلمات کلیدی در آن ثبت نام کنیم؟

یک سوال پرتکرار و دائمی برای هر بازاریابی که به تازگی قصد راه اندازی حرفه ای را دارد این است که آیا باید نام دامنه ای که انتخاب می کنم کلمات کلیدی را شامل باشد؟

در حال حاضر گوگل نسبت به قرار گرفتن کلمات کلیدی در سایر جاها -مثل عنوان مطلب، URL، لینک های داخلی و خارجی- به این مورد (نام دامنه دارای کلمات کلیدی) کم تر توجه می کند. یک ساختار لینک داخلی مناسب برای گسترش پیرامون تمامی لینک های بهینه سازی شده ضروری ست.

5- محتوای باکیفیت کفایت می کند؟

محتوای خوب نوشته شده هنوز هم به چشم گوگل اهمیت دارد. حتی تصاویر و لینک های داخلی قدرتمند هم همینطور. سرعت بارگذاری صفحه و تعداد کلمات هم یکی از فاکتورها در مبحث بک لینک هاست. اگر به طور مداوم مطالب و محتوای خوب منتشر می کنید، پیوسته بک لینک دریافت می کنید و رسانه های مفید مثل ویدیو و عکس می افزایید، در واقع تمامی مراحل اصلی و لازم برای کسب رتبه ی بالا را انجام می دهید.

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (1 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=191

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 54 = 59