عادت های ضروری برای موفقیت تولیدکننده محتوا
articles,تولید محتوا

عادت های ضروری برای موفقیت تولیدکننده محتوا

تولیدکننده محتوا

هنوز هم بسیاری از شرکت ها، بازاریابان و مدیران، به اهمیت تولیدکننده محتوا آنطور که باید، پی نبرده اند! تولید محتوا امروزه مستقیماً با مخاطب شما که می تواند مصرف کننده و مشتری باشد در ارتباط است. دو چیزی که مثل موش و گربه و تام و جری همیشه کنار هم می آیند محتوا و بازاریابی ست.

90 درصد از شرکت های بازاریابی از بازاریابی محتوا به عنوان استراتژی خودشان استفاده می کنند و هنوز هم قطعاً نمی توان گفت که محتوایی که تولید می کنند بی نظیر و ارزشمند است!

اما سوال اینجاست که چطور می توان به یک تولیدکننده محتوا خوبی تبدیل شد؟ نصیحت و اندرزی که بهترین تولیدکنندگان محتوا برای سایرین دارند چیست؟

واقعیت این است که همه چیز قبل از زمانی که شما انگشت های خود را برای تایپ روی کیبورد قرار دهید شروع می شود! مهم نیست در بین فعالیت تیمی دارید یا بطور شخصی مشغول فعالیت هستید، همیشه یک سری عادت هایی هست که باید باید در خودتان ایجاد دهید تا به یک تولیدکننده محتوا بسیار موفق بدل شوید.

بهتر است بدانید که این اتفاق یک شبه رخ نمی دهد و نباید هم اینطور باشد! چون قرار است شما خودتان را در این راه بهتر کنید تا حرفه ای شوید نه اینکه صرفاً فقط کار را انجام شده رها کنید. اگر هر چه زودتر شروع کنید و این پنج عادت را جزو عادات روتین خود به حساب بیاورید، زودتر هم در مسیر تبدیل شدن به یک تولیدکننده محتوا موفق و باکیفیت قرار می گیرید.

1- مطالعه روزانه ی اخبار مرتبط با حوزه کاری

برای ایجاد محتوایی عالی که مخاطبان هدف تان را هم جذب کند باید بدانید که در حوزه ی کاری شما دقیقاً چه اتفاقاتی در حال روی دادن است. بهترین تولیدکنندگان محتوا از طریق اینترنت در تکاپو هستند تا ترندها و اخبار حوزه را دنبال کنند. (فقط به مطالعه آنها اکتفا نمی کنند!) این باعث می شود تا به طور کامل متوجه شوند که پیش زمینه های اتفاقاتی که افتاده چه بوده و در حال حاضر چطور می توان به اذهان مخاطبان هدف دست یافت.

عادت مطالعه اخبار و ترندها را با قرار دادن هر چیزی که مطالعه می کنید در یک مکان مشخص آغاز کنید. کشف کنید که شخصیت خریدارتان در کدام فضاهای آنلاین زمان خود را سپری می کند.

2- نوشتن با نظم و مرتب

اگر از آن استفاده نکنید، از دستش می دهید!

تولیدکنندگان محتوای موفق اهمیت انعطاف پذیری ماهیچه های نوشتاری خودشان را درک می کنند. انجام این کار باعث می شود تا ایده هایی را که به فراموشی سپرده می شوند را ثبت کرده و به افکاری که پتانسیل بهتر شدن را دارند رسیدگی کنند. تولیدکنندگان محتوای موفق شاید همیشه انگیزه ای برای نوشتن نداشته باشند، اما می دانند که از نوشته های شان چیزی الهام بخش نشأت خواهد گرفت.

نوشتن را برای خودتان به طور روزانه یا یک روز در میان به صورت عادت درآورید. این حرف ها لزوماً بدین معنی نیست که باید روزانه بنشینید و مقاله ای 1500 کلمه ای بنویسید؛ خیر! بلکه، منظور این است که باید روزانه ده الی 15 دقیقه را به فکر کردن درباره ی ایده ها و نگارش بپردازید.

3- ایجاد و سازماندهی محتوا

امروزه هر کسی که زمانش را در اینترنت سپری کند می تواند محتوای شخص دیگری را بگیرد، مجدداً توییت کند، در فیسبوک منتشر کند، در پینترست پین کند و ضدها روش دیگر! اما یک تولیدکننده محتوا که موفق هم هست، می داند که صرفاً اتخاذ اخبار مرتبط با حوزه و سپس انتشار مجدد آن به دنبال کننده ها و طرفداران کافی نیست!

نویسنده پرفروش نیویورک تایمز، آقای گای کاواساکی معتقد است که شما باید خودتان را در جایگاه کارشناس قرار داده و به طور هوشمندانه با جوامع تان تعامل پیدا کنید.

به اشتراک گذاری محتوا اصلاً کافی نیست! امروز، درگیر شدن با محتوایی که به اشتراک گذاشته اید شما را منحصربفرد می کند.

چطور محتوایی تولید کنیم که گوگل آن را دوست داشته باشد؟

4- شبکه سازی در همه فرصت ها

تولیدکننده محتوا می داند که موفقیتش نه فقط به خاطر شور و علاقه ی خودش، بلکه به خاطر تمام کسانی ست که به او یاد داده اند، به او انگیزه بخشیده اند و او را به سمت تفکر خلاق و متفاوت سوق داده اند.

همین موضوع یکی از دلایلی ست که یک تولیدکننده محتوا به فرد موفقی در حوزه ی کاری اش تبدیل می شود. این افراد معتقدند که نسبت به چیزهایی که می توانند یاد بگیرند، چیزی نمی دانند! بنابراین با آغوش باز به سمت یادگیری و راه های تفکر جدید پیش می روند. شبکه سازی شما را وادار می کند تا اینکار را انجام دهید.

زمان آن رسیده که به ایده های دیگران گوش فرا دهید و در کنار افکار خودتان به پیش برانید. زمان هایی را صرف توییتر، فیسبوک و لینکدین کنید تا دریابید رهبران فکری در حوزه ی شما چه کسانی هستند. آنها را دنبال کنید.

5- سوال پرسیدن راجع به همه چیز!

تولیدکننده محتوا ذاتاً فرد کنجکاوی ست. آنها آموخته اند که درباره ی دانش درونی که از قبل از آن برخوردار بوده اند و همین طور دانش خارجی که قابل پیشرفت در دنیاست کنجکاو باشند. این بینش ها از کنجکاوی ذاتی سرچشمه می گیرند که در نهایت محتوا را درخشان تر می کنند.

رئیس بخش بازاریابی در شرکت گوگل باور دارد که شما باید در شناسایی مشکلاتی که ارزش حل کردن دارند کنجکاو باشید. سپس با ایده های جدید روی کار بیایید. همین راهکارها هستند که با حل کردن مشکلات قدیمی تولیدکننده محتوا را روی رادار حفظ می کنند.

امروزه بازاریابان فشار زیادی را به خاطر تولید محتوای باکیفیت به عنوان بخشی از استراتژی بازاریابی شان تحمل می کنند. به طوری که 18 درصد از بازاریابان تایید کرده اند که توسعه ی محتوای باکیفیت امسال در اولویت اول آنها قرار گرفته است. اگر شما هم جزو این 18 درصد هستید باید بدانید که برای تبدیل شدن به یک تولیدکننده محتوا ی موفق می بایست این عادت ها را در خودتان شکل دهید.

در آخر، اگر پیشنهادی برای این عادت ها دارید و می خواهید تجربیات خودتان را در این خصوص به اشتراک بگذارید، سراپا گوشیم. در انتهای صفحه قسمت نظرات، با ما در میان بگذارید.

 

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (2 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=838

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

68 − = 64