رابطه افزایش سرعت بارگزاری سایت با افزایش فروش چیست؟
articles,وب سایت

سرعت بارگزاری سایت با افزایش فروش چه رابطه ای دارد؟

سرعت بارگزاری سایت این بطور کلی یک عامل مهم برای موفقیت وب سایت است. سطح صبوری کاربران اینترنت بطور مداوم کم تر می شود و بسیاری از بازدیدکنندگان سایت شما را، اگر در عرض 3 ثانیه بالا نیاید ترک خواهند کرد. با وجود اهمیت آن، بازاریابان دیجیتال مایلند بیش تر روی زیبایی ظاهر، محتوا، شبکه های اجتماعی، جستجوهای پولی و دیگر جنبه های بازاریابی آنلاین تمرکز کنند.

حین تمرکز روی این موارد، بطور کلی پتانسیل و اهمیت عظیم بهبود عملکرد وب سایت را نادیده می گیرند.

مطالعات بانس ریت / صفحات کند کاربران را از دست می دهند!

براساس چندین مطالعه، تقریباً 50 درصد از کاربران اینترنت انتظار دارند ک یک وب سایت در عرض 2 ثانیه بارگزاری شود و در صورتی که تا سه ثانیه سایت لود نشد، مایلند آنجا را ترک کنند. بعلاوه، تقریباً 80 درصد از کاربران اینترنت که تجربه ی بدی را با عملکرد یک وب سایت داشته اند اصلاً دوست ندارند دوباره به آنجا برگردند! تأخیر یک ثانیه ای، رضایت مشتری را حدود 16% کم می کند. تعدادی از مطالعات رابطه ی بین سرعت بارگزاری سایت و ترافیک را نشان داده اند. مثلاً، در سال 2006 گوگل آزمایشی را انجام داد که در آن تعداد نتایج جستجو را از 10 به 30 افزایش دادند، نتیجه این شد که ترافیک و درآمد تا 20% کاهش یافت و فقط به این خاطر بود که صفحه نیم ثانیه کُندتر بالا می آمد. فیسبوک، گوگل و بینگ مطالعات مشترک و مشابهی را انجام داده و نتیجه گرفتند که صفحات کُند کاربران را از دست می دهد. همانطور که قابل تصور است این اتفاق عواقب عظیمی در نرخ تبدیل، میزان درآمد و فروش ها برای وب سایت های تجارت الکترونیک بزرگ خواهد داشت. خب حالا که همه موافقیم صفحات و پیج های کُند مصیبت بارند ببینیم که عواقب دقیق آن چیست.

پیامدهای وب سایت های کند به لحاظ تبدیل و درآمد

یک جنبه ی عظیمی که به طور قابل توجهی توسط کند بودن سایت اثری ست که روی نرخ تبدیلات می گذارد. برای مثال، در سال ۲۰۰۹ آمازون نشان داد که هر ۱۰۰ یک هزارم ثانیه تأخیر که در وب سایت رخ می دهد ۱٪ از فروش را از دست می دهد. این یعنی هر ثانیه تأخیر، تقریبا به اندازه ی ۱۰٪ درآمد آمازون هزینه برمی دارد. یک مطالعه ی اخیر دیگر که توسط والمارت انجام شده نشان می دهد که هر ثانیه از بهبودی در زمان لود شدن سایت می تواند نرخ تبدیل را تا ۲ درصد افزایش دهد. یک الگوی مشابه دیگر هم در طول مطالعه ی Tagman نتایج دراماتیک تری را نشان داد. Tagman دریافته بود که هر ثانیه تأخیر در زمان لود شدن سایت می تواند ۷٪ از فروش آنلاین را کاهش دهد. دیدن تشابهات بین الگوهای کشف شده در تحقیقات والمارت و تگمن جالب به نظر می آید.

سرعت بارگزاری سایت چطور بر ترافیک موتور جستجو اثر می گذارد؟

این حقیقت جدیدی نیست که گوگل سرعت بارگزاری سایت را برای تعیین رتبه بندی ارگانیک درنظر می گیرد. در سال 2010 گوگل به طور رسمی اعلام کرد که سرعت سایت می تواند به عنوان یک سیگنال جدید در الگوریتم رتبه بندی جستجو قرار گیرد. این اخیراً توسط Matt Cutts تأیید شده که سایت های کُند، رتبه ها کم تری هم می گیرند! گوگل وب پیج هایی که سرعت بارگزاری بالایی دارند را دوست دارد چون آنها تجربه کاربری را بهبود می بخشند و از هزینه های عملیاتی می کاهند. یکی دیگر از مزایای داشتن وب سایتی با سرعت بالا آمدن زیاد این است که احتمال مرور شدن آن توسط موتور جستجو کارآمدتر است که مخصوصا برای وب سایت های تجارت الکترونیک بزرگ هزاران صفحه مفیدتر خواهد بود. براساس این اطلاعات، بدیهی ست که داشتن وب سایتی با سرعت لود شدن زیاد به طور بالقوه می تواند رتبه بندی موتور جستجوی شما را بهبود بخشد.

علاوه بر نتایج جستجوی ارگانیک، زمان بارگزاری پیج یک فاکتور دیگر برای تعیین نمرات کیفی گوگل ادوردز هم می باشد. توجه نکردن به این امر می تواند به طور قابل توجهی در نرخ تبدیلات شما اثر بگذارد.

چطور می توان عملکرد وب سایت را از سراسر جهان بازبینی کرد؟

خب حالا ما عواقب داشتن یک سایت کُند را می دانیم اما حالا چطور می توانیم آن را ارزیابی کرده و سوا کنیم که چه چیزی باعث آن می شود؟ تصور کنید که شما یک وب سایت تجارت الکترونیک بین المللی بزرگ هستید که ترافیک سنگینی دارید و جریان درآمد عظیمی -وابسته به وب سایت مجزا برای بسیاری از کشورهایی که سازمان شما در آنها تجارت می کند- در خطر است. چطور می توانید عملکرد وب سایت تان را از چند جای مختلف در دنیا بررسی کنید؟

یکی از محصولات بررسی عملکرد وب سایتِ Uptrend در این راه شما را یاری خواهد کرد. با استفاده از آن می توانید به راحتی و بطور کامل عملکرد وب سایت و زمان لود شدن آن را زیرنظر داشته باشید و البته که در صورت رخ دادن مسئله ای جدی، به شما اخطار داده خواهد شد.

چطور عملکرد وب سایت را بهبود بخشیم؟

نکاتی زیر بطور کلی باعث می شوند که عملکرد وب سایت شما بهبود یابد.

بهینه سازی محتوا

کاهش سایز کدها

بهینه سازی تصاویر

مشخص کردن ابعاد تصاویر

به حداقل رساندن غیرمستقیم ها

کاهش مقدار درخواست های بد

کاهش مقدار لوکاپ های DNS

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (3 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=1049

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

13 + = 18