سئو محلی چیست و چطور بر کسب وکار اثر می گذارد؟
articles,سئو

سئو محلی چیست و چطور بر کسب وکار اثر می گذارد؟

سئو محلی

همه ی ما در خصوص سئو و بهینه سازی موتور جستجو کم و بیش اطلاعاتی داریم و می دانیم که یکی از اَشکال بسیار مهم در مبحث بازاریابی دیجیتال است. اما قبل از اینکه بالافاصله در جهت تأیید آن پیش برویم باید ببینیم که آیا دقیقا می دانیم سئو محلی چیست؟ چه اهمیتی دارد و چه اثری بر روی کسب وکار شما می گذارد؟

در این مقاله پیرامون این سوالها با شما صحبت می کنیم. بنابراین شما به ایده ی واضحی از اینکه چرا سئو محلی در چنین جایگاه برتری در بازاریابی آنلاین قرار گرفته و چطور می تواند به رشد و رونق کسب وکارتان کمک کند دست خواهید یافت.

سئو محلی چیست؟

سئو محلی امکان دیده شدن شما را در جستجوهای براساس لوکیشن افزایش می دهد. با این هدف که شما مطمئن شوید کسب وکارتان با جستجو شدن توسط افراد در آن منطقه، یافت می شود.

این شامل جستجوهایی می شود که توصیف جغرافیایی مثل شهر، استان، کد پستی و … دارند و جستجوهای “near me”، یعنی جایی که گوگل لوکیشن جغرافیایی فرد را گرفته و نتایج را براساس آن منطقه فراهم می کند.

چرا سئو محلی مهم است؟

سئو محلی فوق العاده اهمیت دارد مخصوصا اگر یک کسب وکار فروشگاهِ فیزیکی داشته باشید یا طوری باشد که در یک منطقه ی خاص خدمات ارائه دهید.

براساس مطالعه ای که توسط فوربس انجام شده 95 درصد از کاربران گوشی های هوشمند از دستگاه خود برای جستجوهای محلی استفاده می کنند که 61 درصد با کسب وکار تماس گرفته و 59 درصد از کسب وکار دیدن می کنند.

سئو محلی چیست و چطور بر کسب وکار اثر می گذارد؟

SearchEngineWatch هم دریافته که 70 درصد از کاربران موبایل با استفاده از خود دستگاه موبایل، روی “تماس با کسب وکار” که در صفحه نتایج گوگل آمده کلیک کرده و با آن تماس برقرار می کنند.

احتمالاً این ارقام به شما خواهد گفت که پتانسیل های فروش از طریق جستجوهای محلی یک خیابان بزرگ برای مشتریان بالقوه است و این اعداد همواره رو به رشد هستند.

از آنجایی که این جستجوها از جانب افرادی ست که به طور ویژه دنبال محصول و خدماتی هستند که کسب وکار شما ارائه می دهد، می توان چنین درنظر گرفت که فروش های واجد شرایط هستند که قطعا هم نرخ تبدیل بالایی خواهند داشت.

قرار دادن کسب وکار در سه پک محلی گوگل

بعلاوه، سئو محلی می تواند کمک کند تا کسب وکارتان در 3 پک محلی گوگل ظاهر شود که در نتایج موتور جستجو یکی از موردتقاضاترین موارد است. خب اگر می پرسید این سه پک لوکال گوگل چیست، در مورد آن صحبت می کنیم.

سئو محلی چیست و چطور بر کسب وکار اثر می گذارد؟

در ابتدا، صفحه نتایج موتور جستجو (SERPs) با نشان دادن هفت مورد از کسب وکارهای محبوب مرتبط با جستجوی شما در قالب یک قطعه به جستجوهای محلی پاسخ می دهد. این لوکال 7-پک (local 7-pack) نامیده می شد که شماره های تماس، آدرس ها و مسیرهای اتصال هر یک از آن کسب وکارها را دربرمی گرفت.

با این حال، هر چه روند گرایشات متحول شد و تحت سلطه ی گوشی های هوشمند قرار گرفت؛ گوگل 7 پک خود را کاهش داده و آن را فقط به سه پک تبدیل کرد تا تجربه کاربری بهبود یابد. همان طور که می توانید حدس بزنید امروزه این سه پک به لوکال 3-پک تبدیل شده است.

براساس مطالعه ای که Moz داشته، 44 درصد از مردمی که جستجوی محلی انجام داده اند روی لیست 3-پکی کلیک کرده اند در حالی که تنها 8 درصد آنها نتایج جستجوی محلی بیش تری را لود و بارگذاری کردند. این نشان می دهد که بیش تر افرادی که برای لیست محلی جستجو می کنند آن چیزی که به دنبالش هستند را درون آپشن های سه پک فراهم شده می یابند.

اصول سئو محلی

حالا که فهمیدیم سئو محلی چیست و چرا اهمیت دارد، بهتر است نگاهی بیندازیم به چه کاری می توان انجام داد تا سئو محلی کسب وکارتان بهبود پیدا کند.

اولین چیزی که باید در اینجا بفهمید این است که این سئو برای جستجوهای مبنی بر لوکیشن یا موقعیت است. یعنی آدرس فیزیکی یا لوکیشن برای کسب وکار پیش نیاز است تا در صفحه نتایج جستجوی محلی نشان داده شود. اگر آدرس کسب وکار شما در Google My Business و دیگر دایرکتوری های آنلاین بروزرسانی نشده باشد وقتی که مشتری از جستجوی “near me” یا “in *اسم محلی*” استفاده می کند نمایان نخواهد شد.

مورد بعدی که باید اطمینان یابید NAP کسب وکارتان است. NAP مخفف سه کلمه ی انگلیسی Address ، Name و Phone Number است که به ترتیب، نام، آدرس و شماره تماس را شامل می شود و باید در تمامی دایرکتوری های آنلاینی که عضو هستید یکسان و سازگار باشد. اگر اختلافاتی در این میان باشد، گوگل احتمالاً از اینکه کسب وکار شما را در لیست 3 پک خودش قرار دهد بازمی دارد. حتی می توانید از ابزاری مثل Synup استفاده کنید تا تمامی لیست آنلاین را برای شما مدیریت کند. بدین ترتیب می توانید از دردسر بروزرسانی کردن دستی هر دایرکتوری اجتناب کنید.

یک راه دیگر برای بهبود بخشیدن سئو محلی کسب وکارتان، استناد است. استناد یعنی زمانی که یک سایت شخص سوم کسب وکار شما را به عنوان نقطه ی مرجع لیست می کند. این می تواند شامل نام کسب وکار، لوکیشن و یا اطلاعات تماس باشد. نیازی به بک لینک برای وب سایت شما نیاز نیست!

مثال برای این استناد، می تواند یک بلاگ مواد غذایی باشد که نام رستوران شما را به عنوان یک جای خوب برای غذا خوردن در منطقه ی شما نام گذاری کرده است. این باعث می شود گوگل بداند که کسب وکار شما معتمد است و شانس شما را در قرار گرفتن لیست 3 پک افزایش می دهد.

سئو محلی چطور بر کسب وکار شما اثر می گذارد؟

اگر شما مالک یک کسب وکار باشید، بهینه سازی سئو محلی کسب وکارتان می تواند فوق العاده مفید باشد. در زیر، به برخی از مزایای سئو محلی اشاره می کنیم:

  • سئو محلی به مشتریان بالقوه کمک می کند تا کسب وکار شما را کشف کنند. بسیاری از جستجوهای محلی از جانب افراد غیرمحلی صورت می گیرد که به دنبال کسب وکارهایی مثل شما می گردند. بنابراین با سئو محلی درست و بجا، کسب وکارتان آن مخاطبان درست را جذب خواهد کرد.
  • سئو محلی اطلاعاتی که مشتریان بالقوه به دنبالش هستند را دقیقا موقعی که به دنبالش هستند برایشان فراهم می کند. برای مثال، اگر رستوران شما وای فای رایگان داشته باشد یا محیطی برای نگهداری پت (حیوان خانگی) ارائه می دهد، نشان دادن آن اطلاعات به عنوان بخشی از سئو محلی شما می تواند آن دسته از مشتریانی را که دقیقا به دنبال آن هستند را جذب کند.
  • حتی اگر کسب وکار شما وب سایت نداشته باشد سئو محلی به کسب وکار شما کمک می کند تا در جستجوهای محلی متمایز عمل کرده و به طور آنلاین ترافیک بیش تری را جذب نماید.
  • همان طور که قبلاً بیان شد 61 درصد از افرادی که جستجوی محلی انجام می دهند در آخر با کسب وکار تماس می گیرند. بهینه سازی جستجوی محلی به مشتریان بالقوه ی خود قدرتی برای اقدام کردن می دهد و در مقابل کسب وکارتان مشتری واجد شرایطی را بدست می آورد که تبدیل آن به مشتری وفادار را نیز راحت تر می نماید.

حالا که دریافتید چطور سئو محلی می تواند به توسعه کسب وکارتان کمک کند می تواند حضور آنلاین خودتان را بهتر مدیریت کنید. افزودن بخش سئو به تیم بازاریابی نه تنها سئو محلی شما را افزایش می دهد بلکه رتبه موتور جستجوی ارگانیک را برای سایت شما افزایش می دهد.

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (1 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=980

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

39 − = 29