سئو جدید چیست؟
articles,سئو

سئو جدید چیست؟

خوشبختانه سئویی که همه می شناختیم دیگر وجود ندارد. دیگر نیاز نیست که بدون درک عمیق از موضوعات این پست برای رسیدن به صفحات نتایج گوگل تلاش کنید. هر مقاله و راهنمایی را که به شما قول داده بود تا به صفحه اول گوگل برساند دیگر اعتبار ندارد.

هیچ یک از این موارد دیگر کارساز نیستند.

امروز در این پست، مفهوم دیگری را مطرح می کنیم: هنر بهینه سازی موتور جستجو، تمرکز (باید متمرکز شدن) روی بهینه سازی هر بخش از محتوای سایت است تا موتور جستجوهایی مثل گوگل، بیایند و محتوای سایت را در سریع ترین و بهترین راه ممکن ایندکس کنند. بجای آن، این فعالیت ها اغلب متمرکز می شوند تا موتورهای جستجو را گول بزنند و بدون افزودن ارزش واقعی به نتایج، محتوای شان در صفحه نخست نتایج جستجو به نمایش گذاشته شود.

خب، کلمه ی SEO هر چیزی که باید راجع به آن بفهمید را در خود دارد و آن Optimization یا بهینه سازی می باشد. یعنی بهینه سازی وب سایت تان و پیج های آن! البته این گاهی اوقات با ساخت سایت مخصوص برای جذب موتور جستجو، یا تفکر و برنامه ریزی محتوا برای آنها اشتباه گرفته می شود.

ما معتقدیم که اگر شما کمی فعالیت دیجیتالی داشته باشید و بخواهید افرادی را از موتورهای جستجو به سمت وب سایت تان جذب کنید (که اگر در حال مطالعه ی این مقاله هستید حتما راجع به شما صدق می کند) بهترین جا برای شروع فهمیدن نحوه ی کار موتور جستجوست.

این به شما یک ایده ی کلی از اینکه موتورهای جستجو به دنبال چه چیزی هستند، می دهد. پاسخ کوتاه این است: برای برآورده کردن نیازهای کاربر. یعنی چه؟ یعنی به جای تمرکز روی عنکبوت ها و ربات ها، باید روی خودِ کاربران تان تمرکز کنید. یعنی همان افرادی که محتوای شما را می خوانند.

خب، چطور روی افراد متمرکز شویم؟ سئو جدید چطور کار می کند؟

پنج قانون ساده درنظر داریم که به گفته ی یکی از نویسندگان مطرح در این زمینه، ترافیک وب سایتش را به بیش از 500 هزار بازدیدکننده در ماه تبدیل کرده است.

سئو جدید : تمرکز روی مردم

1- هدف خود را شناسایی کنید.

متد جدید بهینه سازی برای وب سایت تان از یک مرحله ی استراتژیک و ضروری آغاز می شود که هدف متمرکزتان است.

چه کسی قرار است محتوای شما را بخواند؟ چه کسی می خواهد به آن لینک کند؟ و از همه مهم تر، آیا خریداران ایده آلی را جذب می کنید؟

بهترین راه برای گذر از این مرحله،‌ دنبال کردن تعریف شخصیت خریدار است یعنی سیستمی که بررسی ها، جستجوها و مصاحبه ها را با مخاطبان هدف تان برای شناسایی بهترین ارائه ی مشتریان ایده آل ادغام می کند. این شامل ترکیبی از مشتریان،‌ مشتریان بالقوه و افراد خارج از پایگاه های اطلاعات تماس شماست که ممکن است با مخاطبان هدف تان مطابقت داشته باشد می باشد.

2- به سوالات شان پاسخ دهید.

خب پس از اینکه مشتریان ایده آل را شناسایی کردید و فهمیدید که قصد حل کردن چه مشکلاتی را دارند خواهید دانست که دقیقا در موتورهای جستجو به دنبال چه چیزی می گردند.

نشانی یابی مشکلات مردم به مراتب بهترین فرمول جستجوگرهاست. از ابزار جستجوی کلمات کلیدی مثل Google Adwords Keyword Planner و ابزار سئو مانند SEMRush و Ahrefs استفاده نمایید.

این ابزارهای مهم به شما کمک خواهند کرد تا کلمات کلیدی قطعی که هم مشتریان و هم مشتریان بالقوه از آنها در گوگل استفاده می کنند شناسایی کنید.

3- تقویم ویرایشی بسازید.

با لیست کردن 10 سوالی که هم اکنون مشتریان تان دارند شروع کنید. اینها موضوعات 10 مقاله ی بعدی بلاگ یا صفحات وب سایت تان خواهند بود.

دوباره، روی مردم تمرکز می کنیم. نیازهای آنها را موردشناسایی قرار داده و موانعی را که آنها را از مشتری شدن بازمی دارند حذف می کنیم. همچنان روی موتور جستجو تمرکز نکنید!

4- پست ها و پیج ها را بهینه سازی کنید.

حالا سئو قدیم از راه می رسد. این هم مرحله ی مهمی ست اما در تمامی راهنماهای سئو یافت می شود. مهم هست اما نه به اندازه ی سه مرحله ی قبل!

بهینه سازی پیج و پست ها، در تعریف کوتاه یعنی دنبال کردن موارد زیر:

  • عنوان : عنوان سئو شما باید متمرکز شده روی کلمه کلیدی و حداکثر 70 کاراکتر باشد. (حداقل 40 کاراکتر)
  • توصیف : توصیف سئو هم باید متمرکز بر کلمات کلیدی باشد، محتوای پست/ پیج را توصیف کرده و باید حداکثر 156 کاراکتر باشد.
  • URL/ یا Permalink : سعی کنید کوتاه باشد و کلمات کلیدی را به آن اضافه کنید.
  • شمارش کلمات : اگر می خواهید پست تان توسط گوگل به خوبی ایندکس شود سعی کنید کم تر از 1000 کلمه نباشد.

این موارد به راحتی توسط پلاگین Yoast در وردپرس انجام می شود.

5- اشتراک گذاری کرده و ترویج دهید، محتوا را درگیر کنید

حالا که شما لیستی از پست هایی را در اختیار دارید که در آنها نیازهای شخصیت خریدار را پاسخ داده اید و هم از نظر سئو بهینه سازی شده اند و در وب سایت تان هم منتشر کرده اید، پس زمان آن رسیده که محتوای خود را در شبکه های اجتماعی و لیست ایمیل های تان و هر کانال دیجیتالی دیگری که در اختیار دارید اشتراک بگذارید.

اشتراک گذاری محتوا از طریق این کانال ها یعنی به مردم بیش تری دست می یابید و افرادی که (از بین کسانی که هدف قرار داده اید) مفید دانسته اند می توانند به سادگی با دوستان خودشان سهیم شوند.

فراموش نکنید که محتوای تان در وب سایت یا شبکه اجتماعی نظراتی را دریافت خواهد کرد. آمادگی پاسخ دادن به آنها را داشته باشید. بهترین راه برای نشان دادن تخصص تان به طور آنلاین می باشد.

نتیجه

سئو جدید بجای تمرکز روی موتورهای جستجو، روی افراد تمرکز دارد. با شناسایی نیازها و سپس آدرس دهی آنها با محتوای استراتژیک و ارزشمند آغاز می شود.

این تنها فرمولی ست که امروز در یک فضای آنلاین رقابتی بالا کار می کند.

اکنون نوبت شماست: در وبلاگ یا وب سایت تان چه قوانین سئویی را دنبال می کنید؟ سوال دارید؟ نظرات و سوالات خود را در قسمت زیر وارد کنید.

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (5 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

 

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=1005

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 72 = 78