راهنمای سئو سایت و تحلیل بک لینک ها
articles,سئو

راهنمای سئو سایت و تحلیل بک لینک ها

تحلیل بک لینک ها

تحلیل بک لینک ها یکی از موردبحث ترین و استراتژیکی ترین کارهای مربوط به سئوست که امروزه هم ابزارهای مرتبط بسیاری برای آن وجود دارند که تحلیل بک لینک ها را به وظیفه ای به ظاهر غافلگیرکننده تبدیل کرده است.

خبر خوب این است که نیاز نیست شما تمامی مراحل دشوار و صعب العبوری را که سئو به شما می گوید انجام دهید. در این مقاله، راهنمای سئو که هوشمندانه درباره ی تحلیل بک لینک ها مطرح می شود را برای شما ارائه می دهیم.

1- ابزار خود را انتخاب کنید.

در ابتدا، باید ابزار خود را انتخاب کنید. گزینه های بسیاری برای انتخاب وجود دارد که البته اکثر آنها ویژگی ها و عملکردهای مشترک زیادی باهم دارند از جمله:

 

2- معیارهای خود را برگزینید.

فاکتورهای بسیار زیادی هست که می توانید هنگام تحلیل بک لینک ها آنها را در نظر بگیرید و در نهایت به چیزی دست نیابید! پس انرژی و زمان خود را به عواملی که اهمیت ندارند صرف نکنید. در اینجا مهم ترین معیارهایی را که یک متخصص سئو نیاز دارد بیان می کنیم:

  • تعداد کل لینک ها

این معیار مهمی است که باید هم برای وب سایت خودتان هم برای وب سایت رقیب بسنجید. تعداد بالای کل لینک ها به شما نمی گوید که آن وب سایت چقدر رقابتی ست، چون ممکن است همه ی آن لینک ها فقط از یک دامنه با کیفیت پایین آمده باشند. پس باید دقیقاً تعداد کل لینک ها را بعلاوه ی تعداد دامنه های منحصربفردی که همراه آن آمده، ببینید.

  • تعداد دامنه های منحصربفرد

بررسی تعداد دامنه های منحصربفرد شاخصه ی بهتری برای این است که بدانیم وب سایت چقدر رقابتی ست. در بهترین حالت، این است که تعداد دامنه منحصربفرد با تعداد کل لینک ها برابر باشد. هر چند احتمال دارد لینک های بیش تری از تعداد دامنه را بدست آورده باشید. فقط برای خودتان و رقیب تان همواره به خاطر داشته باشید که 100 لینک از 100 سایت مختلف خیلی بهتر از 1000 لینک از 1 وب سایت است.

  • متن Anchor

علاوه بر این موارد، مهم است که به کلماتی که در متن Anchor استفاده می کنید هم نگاهی بیندازید. دقت کنید که کدام کلمات کلیدی قبلا بهینه سازی و برندینگ شده اند.

  • لینک های ورودی و جدید

این معیاری ست که شما اگر بخواهید اثربخشی استراتژی لینک سازی خود را تعیین کنید آن را مدنظر قرار می دهید. مثلاً دیدن چند لینک ورودی جدید می تواند تعیین کند که استراتژی شما همانگونه که طراحی شده نتیجه می دهد یا خیر.

راجع به رقبا هم، می توانید از نتایج آنها برای اثربخشی در استراتژی های خودتان استفاده کنید. بررسی لینک های جدید رقبای تان می تواند به شما در کشف فرصت های لینک های جدید کمک کند تا شما هم از مزایای آن بهره مند شوید.

  • کیفیت لینک

البته که ابزارهایی هست که می تواند با آنها کیفیت لینک را سنجید اما هیچ کدام از آنها به اندازه ای که خودتان این کار را انجام دهید بینش مفیدی نمی دهند. در زیر، بک لینک هایی که سایت تان باید از آنها اجتناب کند را می بینید:

1- لینک هایی از پیج های نامربوط

2- لینک های جهانی

3- لینک هایی از منابع نامعتبر

4- لینک هایی از مدیران مقاله

3- لینک های تان را تصفیه کنید.

پس از بررسی معیارهای مهم، مرحله ی بعدی این است که باید در فرآیند تحلیل بک لینک های تان تمامی مسائلی را که در رابطه با بک لینک های وب سایت تان مواجه شده اید تصفیه نمایید.

  • Disavow

اگر لینک هایی با کیفیت پایین یا اسپم را در وب سایت تان شناسایی کردید از ابزار Disavow Tool استفاده کنید تا مطمئن شوید که توسط الگوریتم گوگل به حساب نمی آیند.

 

با این حال، گوگل احتیاط خاصی را هنگام استفاده از این ابزار به شما پیشنهاد می کند. همین طور می توانید از Disavow به عنوان بخشی از پاک کردن بک لینک های معمولی استفاده کنید تا وقتی که از وب مستر بخواهید به طور دستی لینک مجرم را حذف کند. از این تعامل سندسازی کنید و اگر نتیجه ای به دست نیامد، از ابزار Disavow استفاده کنید.

  • لینک های شکسته

پاک سازی لینک های شکسته یکی دیگر از بخش های مهم برنامه تحلیل بک لینک هاست. در داشبورد گوگل آنالیتیک تان، یک زنگ خطری را تنظیم کنید تا به شما خبر دهد که چه زمانی تعداد خطاهای 404 صفجات تان در ترش هلدی که تنظیم کردید افزایش می یابد.

گوگل تنظیمات زیر را پیشنهاد می دهد:

 

تعمیر و اصلاح لینک های شکسته به طور مداوم باعث بهبود تجربه کاربری و نرخ تبدیل ها می شود.

4- تحلیل رقیب

تحلیل بک لینک های چند تن از رقبای تان می تواند به شما در یافتن راه هایی برای دریافت لینک هایی برای وب سایت خودتان کمک کند. قبلاً قید کردیم که لینک های جدید ورودی چقدر می تواند بینش زیادی به استراتژی های لینک کردن رقیب تان بدهد، اما حالا به چند فرصت اشاره می کنیم که باید مراقب باشید:

  • بک لینک های رایج

اگر چندین تن از رقبای تان بک لینک هایی داشته باشند که شما ندارید، فرصتی ست که شما از دست داده اید! می توانید از ابزاری مانند The Common Backlinks Tool استفاده کنید تا سریعاً بک لینک های متداول حداکثر 10 تن از رقیب های شما را به خودتان گزارش دهد:

  • بک لینک های غیرمستقیم

ممکن است برخی از رقبای شما به همان سایتی که شما می توانید به عنوان مزیت از آن استفاده کنید لینک کنند. اگر شما بتوانید گرفتن بک لینک از این سایت را به درستی سازماندهی کنید، رقبای شما هم به طور غیرمستقیم به شما لینک خواهند شد.

از سایت های معتبر و موثقی که رقبای تان به آنها لینک کرده اند لیستی تهیه کنید، بدین ترتیب می توانید آنها را به عنوان بخشی از استراتژی تان برای بک لینک هدف قرار دهید.

تحلیل بک لینک ها به نظر پیچیده است و افراد زیادی هستند که مراحل خیلی بیش تر از این مواردی که در این پست قید شده به شما پیشنهاد می دهند تا انجام دهید. اما از نظر ما خیلی بهتر است اگر فرآیند ساده ای را تعیین کنید که بتوانید به اجرای منظم آن پایبند باشید تا اینکه خودتان را در مراحلی غیرضروری و زیاد غرق سازید.

 

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (3 تعداد رای, میانگین: 4٫67 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=175

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

54 − 53 =