تولید محتوا چیست؟
articles,تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟

تولید محتوا

تولید محتوا یکی از زمانبرترین مسئولیت های بازاریابان این دوره است. اگر با دقت به جریان کاری روزانه ی خود دقت کنید می بینید که تولید محتوا جزو سنگین ترین کارها بوده و بهترین راهی ست که می تواند شما را با مخاطبان تان درگیر کند.

فرآیند تشخیص موضوع جدیدی که قصد نوشتنش را دارید، تصمیم گیری اینکه می خواهید فرمت آن به چه شکل باشد، نهادینه کردن استراتژی آن (کلمات کلیدی یا …) و سپس تولید کردن آن، تولید محتوا نامیده می شود. بعلاوه، بسیاری از فرآیندهای تولید محتوا قبل از آمادگی برای انتشار، به برخی ویرایش ها با دیگر سهامداران نیز نیاز پیدا می کنند.

از آنجایی که محتوا می تواند فرمت های مختلفی داشته باشد -بلاگ پست، ویدیو، کتاب الکترونیکی، توئیت، اینفوگرافیک، تبلیغات و …- تولید محتوا تفاوت های جزئی دارد و همیشه به همین سادگی که دیده می شود، نیست! اما درست انجام دادن این فرآیند، واقعا مستقیماً روی کسب وکارتان اثر می گذارد. در واقع، تحقیقات اخیر هم ثابت کرده که تولید محتوای آموزشی باکیفیت باعث می شود مصرف کنندگان  131% بیش تر از کسب وکار شما خریداری کنند.

ایجاد محتوای عالی با یک فرآیندی که به خوبی خلق شده آغاز می شود. در این پست از ابتدا تا انتهای فرآیند تولید محتوا را با شما همراه می شویم و نشان می دهیم که خلق محتوای عالی چطور به مخاطبان و مشتریان تان کمک می کند تا راهکارها و پاسخ های مشکلات شان را پیدا کنند.

ایده پردازی

ایده پردازی

ایده های محتوا ممکن است از هر جایی که فکرش را می کنید یا نمی کنید به سراغ تان بیایند. از داخل یا خارج تیم محتوا، از میان مشتریان یا سهامداران شرکت، شاید هم از یک داده ی جدید یا هر چیز دیگری که برایتان الهام بخش باشد! در این بخش یک سری از راه هایی که می توانید به سراغ ایده های جدید بروید برایتان گنجانده شده است:

ایده پردازی برای تولید محتوا

  • از طریق جستجو در کلمات کلیدی

جستجوی کلمات کلیدی یک راه جالب است برای اینکه بدانید مخاطبان راجع به موضوع چه نظری دارند. بعلاوه، جستجوی کلمه کلیدی به شما کمک می کند تا فرصت های جدیدی را که شاید تاکنون خودتان درنظر نگرفته اید کشف نمایید.

  • جلب فیدبک مشتری

پرسش مستقیم از مشتری به نظر ساده ترین روش است اما آنها اغلب سوالات بدون پاسخی راجع به محصول یا حوزه ی شما دارند. تولید محتوا پیرامون آن سوالات تاثیر مستقیم و معناداری بر مشتریان فعلی خواهد داشت.

  • از چشم مشتری به همه چیز نگاه کنید

به عنوان یک بازاریاب، اولین مسئولیت شما درکِ مشتری ست. بنابراین، وقتی به دنبال ایده ی جدید می گردید به این فکر کنید که چه چیزی برای مشتری جالب، مفید و درگیرکننده است. بعد کشف کنید که این ایده ها با استراتژی شما چطور جهت می گیرد.

  • برگزاری جلسات طوفان ذهنی با گروه های بزرگ تر

وقتی حرف از ایده ی محتوایی جدید به میان می آید، دانش گسترده ی سازمان تان نقش یک ابزار قدرتمند را بازی می کند. مثلا تیم حمایت از مشتریان اطلاعات تان، اطلاعات بروز راجع به مشکلات روزانه ی مصرف کنندگان دارد. تیم فروش هم دانش ارزشمندی راجع به راهکارهایی که مشتریان بالقوه از جانب شما نیاز دارند یا بیش تر مایلند بشنوند در اختیارتان قرار می دهد.

  • با تحقیق دریابید که رقبایتان راجع به چه چیزهایی می نویسند

به عنوان یک تولیدکننده محتوا همیشه باید از موضوعاتی که رقبای تان (هم شناخته شده و هم ناشناخته) در حوزه ی کاری شما می نویسند آگاه باشید. آگاهی از رویکرد انتخاب موضوع رقیب می تواند به متمایز شدن برند و محتوای شما و به شناسایی شکاف های استراتژی محتوای آنها کمک کند و در نهایت می توانید محتوای خود را در میان دیگر فرآیندهای فروش برجسته تر نمایید.

پس از اتمام مرحله ی ایده پردازی و آگاهی از اینکه راجع به چه موضوعی می خواهید بنویسید، مرحله ی بعد برنامه ریزی و طرح ریزیِ چیزی ست که قصد نوشتن آن را دارید.

برنامه ریزی

اولین مرحله ی طرح ریزی محتوای تان این است که بدانید از چه فرم و نوعی می خواهید برای آن استفاده کنید. بعضی ایده ها اگر به صورت بصری دیده شوند نتیجه ی بهتری دارند مثل ویدیو و اینفوگرافیک. برخی دیگر که از طریق متن ساده به بهترین شکل ارائه می شوند هم به صورت مقاله، پست بلاگ، کتاب الکترونیکی به نمایش درمی آیند.

با تحقیق راجع به اینکه کدام نوع محتوا قبلا پیرامون موضوع شما تولید شده می توانید به نتایج مفیدی دست یابید. برای مثال، ایده ی موضوع (یا کلمه کلیدی) را در گوگل تایپ کنید و ببینید چه نوع محتوایی در صفحه ی اول آن ظاهر می شود. ویدیوست یا لینک هایی به سمت اینفوگرافیک؟ شاید هم تصاویر ظاهر شدند. وقتی بدانید چه نوع محتوایی پیرامون موضوع موردنظر تولید شده بهتر می توانید تصمیم بگیرید که چه نوع از آن را تولید کنید.

بعلاوه، در طول مراحل طرح ریزی حتما باید مطمئن شوید که جستجوی کلمات کلیدی را هم به درستی انجام می دهید. موقع تولید محتوا برای وب به انتخاب کلمات کلیدی هدفمند نیاز دارید تا بتوانید به درستی آن را همان موقع نوشتن با محتوا در هم آمیزید. (نه پس از نوشتن!)

مرحله ی بعد هم تصمیم گیری اندازه ی پروژه ی محتوای تان است. اگر ایده ی محتوا خاص و محدود باشد شاید فقط به یک پست بلاگ، ویدیو یا مقاله نیاز پیدا کنید.

اما اگر وارد یک مبحث عظیم می شوید، مخصوصاً اگر به مرکزیت کسب وکار یا حوزه ی کاری تان نزدیک باشد، احتمالا مجبورید چند قالب محتوا را پیرامون همان یک ایده به تصویر بکشید. تولیدکنندگان محتوای موفق حتی قبل از نوشتن یا تولید محتوا دقیقاً می دانند که آن پروژه پس از اتمام به چه شکلی تمام می شود.

 

برای مطالعه ادامه مطلب اینجا کلیک کنید.

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (2 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=491

1 comment:

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

45 + = 46