تولید محتوا چیست؟ (2)
articles,تولید محتوا

تولید محتوا چیست؟ (2)

تولید محتوا

تولید محتوا فرآیندی ست که برای دنیای کسب وکار امروز بسیار اهمیت دارد. در مطلب قبلی که به تعریف آن پرداختیم و یک سری نکات ارزشمند راجع به آن را آموختیم در اینجا هم به ارائه ی نکات دیگری می پردازیم که امیدوارم این هم برایتان مفید باشد. ابتدا پست قبلی را حتما در اینجا بخوانید.

 

در زیر سوالاتی را می بینید که ما پیشنهاد می دهیم در مرحله ی طرح ریزی از خودتان بپرسید:

  • با این محتوا، من چه شخصیت هایی را موردهدف قرار داده ام؟
  • این محتوا، به کدام مرحله از اقدامات خریدار مربوط می شود؟
  • چه مقدار زمان و هزینه برای تولید این محتوا باید صرف کنم؟
  • به چه منابع و کمک های جانبی دیگر (مثل طراح برای خلق اینفوگرافیک، سازنده ویدیو برای اسکریپت فیلم و …) نیاز دارم تا این محتوا تولید شود؟
  • آیا محتوایی که تولید می کنم زمان خاصی دارد؟ یا برای تمام دوره های زمانی معتبر است؟
  • این محتوا چگونه با طرح کلی استراتژی محتوا که دارم همسو می شود؟
  • این محتوا به کدام مخاطبان یا گروه های مشتریان کمک می کند؟
  • این محتوا به چه کسی درون سازمانم کمک می کند؟

پس از اینکه طرح کلی خود را مشخص کردید می توانید تولید محتوا را شروع کنید.

تولید محتوا

بالاخره زمان تولید محتوا فرا رسید. این بخش چیزی ست که احتمالاً شما از قبل در آن تبحر دارید. طرح هایی که چیدید و ایده هایی را که برای تولید این محصول فوق العاده انجام دادید را بکار بگیرید.

اگر مراحل یک و دو را بطور موثر انجام داده باشید، باید همه ی موارد لازم برای تولید محتوای شگفت انگیز در اختیار داشته باشید.

اما، همانطور که می نویسید، فیلم برداری می کنید، طراحی می کنید یا تولید می کنید به خاطر داشته باشید که تولید محتوا یک فرآیند زنده است. اگر متوجه اشتباهی در زاویه ای که اتخاذ کردید یا فرمت انتخابی محتوای تان شدید از اینکه یک مرحله به عقب برگردید اصلا هراس به خود راه ندهید. این فرآیند سیال است و ممکن است به همان اندازه ای که راجع به مخاطبان و مشتریان اطلاعات جدید کسب می کنید به کمی تنظیمات هم نیاز پیدا کند.

مرحله بعد چیست؟

وقتی روز انتشار فرا رسید و شما محتوای خود را در دنیای وب منتشر ساختید نفس عمیقی از راحتی بکشید اما باز هم یادتان نرود که این فرآیند تولید محتوا، از ایده پردازی تا نشر، همچنان ادامه دارد. یک استراتژی محتوای خوب همان طور که یک فرآیند تولید مشخص دارد از یک برنامه ی ارتقا برای قبل و هم بعد از انتشار پست نیز برخوردار است.

شغل شما به عنوان یک تولیدکننده محتوا این است که هر قطعه از محتوا را در طول کل فرآیند با دقت ببینید و اجازه ندهید که فرآیند تولید تمرکز شما را از استراتژی توزیع و ارتقای پس از نشر پست بهم بزند چون این استراتژی نیز به همان اندازه تولید اهمیت دارد.

در آخر هم، از موفقیت ها و اشتباهات خود درس بگیرید. هر بخش از محتواهایی که ایجاد می کنید تجربه اند. از طریق بازبینی درست و سنجش عملکرد خواهید دید که چه چیزی برای شما و سازمان تان نتیجه بخش است.

 

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (3 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=504

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

85 + = 93