تولید محتوا موردعلاقه گوگل در قله کوه
articles,تولید محتوا,موتورهای جستجو

تولید محتوا موردعلاقه گوگل در قله کوه

تولید محتوا

فرض کنید در پایین کوهی ایستاده اید که به شما گفته اند باید آن را فتح کنید. به قله ی آن نگاه می کنید و می بینید راه بسیار زیادی ست. نمی دانید چطور باید به آنجا رسید. هیچ مسیر واضح و مشخصی به چشم نمی آید که شما را مستقیماً هدایت کند و به مقصد برساند. کل وضعیت هم کمی ترسناک است و نفس گیر!

اما قبل از شما کسانی بوده اند که این قله را فتح کرده اند. پس اگر آنها توانسته اند، یعنی شما هم می توانید!

قله ی کوه -واقعی یا استعاری- وقتی قابل دستیابی ست که شما تمرکز خودتان را روی هر قدم بگذارید و اصلاً مهم نیست که این مسیر چقدر شیب دار است. در مبحث وب سایت هم شما می توانید با محتوای خود اینکارها را انجام دهید و قله ی جستجوی گوگل را فتح نمایید. برای اینکه مسیر بالا رفتن را بیش تر بصری پیش ببریم شما را وارد یک داستان می کنم.

فرض کنید به پزشک مراجعه کرده اید و در صندلی دندانپزشک منتظر نوبت خود نشسته اید. بعد، دندانپزشک با معالجه ی شما چنین تشخیص می دهد که شما مستعد پذیرش بیماری لثه هستید و از شما می خواهد تا به جد، مراقب بهداشت دهان خود باشید.

احتمالا شما اطلاعاتی راجع به بیماری لثه ندارید بنابراین به محض خروج از مطب دکتر، گوشی خود را از کیف خود خارج کرده و “بیماری لثه/ Gum disease” را در گوگل جستجو می کنید. اولین صفحه ی نتایج گوگل چیزی شبیه تصویر زیر خواهد بود:

 

 

دومین نتیجه ای که جزو تبلیغات گوگل هم نیست از سایت colgate می باشد. به دلایل، پیشگیری و درمان بیماری لثه پرداخته است. اگر به دنبال یک منبع خوب جهت تحقیق می گردید احتمالا این سایت برای شروع مناسب است.

روی لینک کلیک می کنید.

 

به محض ورود به صفحه ی بیماری های لثه در سایت colgate ، با دیدن پیج از خوشحالی شگفت زده می شوید. بخش های مختلف راجع به بیماری لثه از طریق لینک های مستقیم به محتوای آموزشی بیش تر قرار گرفته اند. بنابراین شما می توانید بدون صرف وقت در میان سایر مطالب پیرامون لثه، مستقیماً وارد همان بخشی شوید که به دنبالش هستید.

به صفحه ی منابع بیماری لثه در سایت colgate به عنوان قله ی کوه بنگرید -دقیقا مثل چیزی که شما دوست دارید برای برند خود بسازید. بیایید در ادامه از طریق شش فرآیند، مهندسی معکوس برای آن انجام دهیم و مسیری را ایجاد کنیم تا شما هم یک صفحه ی منبع اصلی ویژه ی خودتان بسازید.

 

1- تعیین کلمه اصلی

کلمه اصلی را مشخص کنید. ارزیابی موضوع کلمه کلیدی که حجم جستجوی بالای ماهانه داشته است.

این کلمه اصلی به جای “قله کوه” قرار می گیرد. باید گسترده باشد، معمولا (با توجه به صنعت موردنظر) دو کلمه است. مثل “بیماری لثه” که کلمه اصلی برای colgate می باشد.

 

برای اینکه مطمئن شوید کلمه اصلی درستی را متناسب با محتوای مرتبط با آن ایجاد کرده اید، باید حداقل یکی از محصولات یا خدمات شما را حمایت کند و همین طور باید کلمه ای باشد که شخصیت خریدار از آن هنگام جستجو استفاده کند. خیلی مهم است که محتوای شما در تبدیل شدن بازدیدکننده به مشتری نقش داشته باشد.

 

بسیار مهم است که محتوا، از بازدیدکننده در تبدیل شدن به مشتری حمایت کند. – Justin RChampion

 

محصولات برتر colgate مرتبط با بیماری لثه در انتهای صفحه ی منبع گردآوری شده است:

 

 

کلمه اصلی برای محتوای خود پیدا کنید که حجم جستجوی ماهانه حداقل 2500 بار را داشته باشد. – Justin R Champion

 

پس ابتدا باید قله را شناسایی کنید (مثل کلمه اصلی) انجام اینکار ادامه ی مسیر را برای شما راحت تر می سازد.

 

2- شناسایی موضوعات اصلی

در این مرحله باید مجموعه ای موضوعات مرکزی را انتخاب کنید. کلمات و عباراتی که با آن همسو باشند و محتوایی را برای لمه اصلی تان فراهم کنند. این موضوعات هم حجم جستجوی ماهانه ی زیادی دارند اما نه به اندازه ی کلمه اصلی!

بسیاری از موضوعات اصلی، سه تا پنج کلمه اند (وابسته به صنعت) “پیشگیری از بیماری لثه” می تواند یک موضوع خوب برای کلمه اصلی “بیماری لثه” باشد.

هدف شما کسب رتبه بالا برای هر موضوع اصلی در موتورهای جستجوست. موضوعات اصلی ابزار استراتژیکی مناسبی برای دستیابی به رتبه های بالا در موتورهای جستجو به شمار می روند.

 

3- محتوای زیرمجموعه را برای تشکیل دسته های موضوع خود بیابید

محتوای زیرمجموعه را برای بخش موضوعات اصلی خود مشخص کنید. محتوای زیرمجموعه پایه ی کوه است – یعنی محتوایی که به صورت هفتگی تولید می کنید مثل ویدیوها، بلاگ ها و … .

موضوعات اصلی شما باید در جهت حمایت از محتوای زیرمجموعه عمل کند. به هر یک از محتوای زیرمجموعه به چشمِ پله ای نگاه کنید که در نهایت به “دیده شدن موضوع اصلی” تان می رسد.

نکته: به ایده های محتوای زیرمجموعه در قالب سوال بیندیشید چون مردم معمولا به صورت سوالی عبارات را در گوگل جستجو می کنند. حجم جستجوی ماهانه برای محتوای زیرمجموعه باید بین 100 و 400 باشد. زیرمجموعه ی  colgate “چگونه می توان با التهاب لثه مبارزه کرد” حجم جستجوی ماهانه 320 دارد. با افزودن مطلب بیش تر به زیرمجموعه آن را به “چطور می توان با التهاب لثه در سه روش مبارزه کرد؟” تبدیل کرده است.

 

 

 

4- از طریق لینک های ورودی اعتبار سایت را افزایش دهید

شما تنها وب سایتی نیستید که برای جلب توجه در میدان رقابت قرار گرفته. شاید شما بهترین محتوا را داشته باشید اما اگر رقیب شما اعتبار سایت قدرتمندی داشته باشد احتمالا نسبت به شما رتبه بالاتری در گوگل خواهد گرفت. وقتی اعتبار یک وب سایت بالا باشد نشان می دهد که محتوای آن موثق تر بوده و توسط موتور جستجو قابل اعتمادتر است.

بله یکی از بزرگ ترین رقبای colgate را در تصویر بالا می بینید که Crest است و صفحه ای جامع برای “بیماری لثه” تدارک داده. در اینجا محتوایی دسته بندی شده با بسیاری از تصاویر، متون و ویدیوهای مفید ارائه می دهد.

فکر می کنید این صفحه در گوگل چه رتبه ای دارد؟

 

 

پیج “بیماری لثه” سایت crest به عنوان نهمین نتیجه در گوگل ظاهر می شود. فکر می کنید چرا این صفحه رتبه ی خیلی پایین تر نسبت به صفحه ی colgate دارد؟ هر دوی آنها پیج هایی با اطلاعات مفید ارائه داده اند. هر دوی آنها به منابع مرتبط لینک شده اند. هر دو برندهای بزرگی اند. اما لینک های ورودی colgate دو برابر crest است!

 

 

5- روی ایجاد اولین دسته ی موضوعی خود تمرکز کنید

چهار مرحله ی اول کارهای زیادی هستند که می بایست انجام دهید. بهترین چیز متمرکز کردن زمان و انرژی تان برای تشکیل اولین دسته از موضوعات مرتبطی است که به خاطر موضوع مرکزی به صفحه ی اصلی لینک شده اند. در واقع، ایجاد محتوایی عالی و قابل توجه زمان می طلبد.

وقتی اولین دسته موضوعات خود را ایجاد می کنید آن را 10 برابر صفحه ی اصلی درنظر بگیرید به طوری که عمیقاً وارد مبحث شود. فرمت آن هم باید مشابه کتاب الکترونیکی یا دفترچه راهنمایی با پکیج منابع قابل دانلود محتوای پیج باشد برای افرادی که می خواهند از آن چاپ بگیرند یا ذخیره نمایند.

6- به فتح کردن قله ادامه دهید!

تولید محتوایی که در صفحه اول نتایج گوگل قرار گیرد کار راحتی نیست. اما با یک ذهنیت و برنامه ریزی درست امکان پذیر است. وقتی همه چیز با سختی مواجه می شود و موانع ظهور می کنند به یاد بیاورید که چرا در اولین جا اقدام به اینکار کردید -تا به قله برسید. و وقتی به آنجا رسیدید خواهید دید که چه احساس خوبی ست وقتی همه ی سختکوشی های تان نتیجه اش را کسب می کند.

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (2 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=500

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

2 + 3 =