تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو وب سایت
articles,سئو,شبکه های اجتماعی

تاثیر شبکه های اجتماعی در سئو وب سایت

شبکه های اجتماعی

امروزه شبکه های اجتماعی برای سایر افراد، برندها و شرکت ها اعم از کوچک و بزرگ، اهمیت فوق العاده ای دارد و همه سعی دارند تا از طریق این شبکه ها به مخاطبان و مشتریان خود توجه وافری را بیش از پیش نشان دهند.

در این پست ما سعی کردیم به پنج نکته ای که باید در خصوص شبکه های اجتماعی و سئو بدانید اشاره کنیم. امیدوارم مفید واقع شود.

 

 

5 نکته مهم درباره تاثیر شبکه های اجتماعی بر سئو

 

1- لینک های شبکه های اجتماعی می توانند/ نمی توانند رتبه جستجو را ارتقا دهند

خب ظاهراً سیگنال های اجتماعی که اعتبار پروفایل را نشان می دهد دیگر برای گوگل اهمیت ندارند. اما آیا گوگل لینک های منتشر شده در حساب های شبکه های اجتماعی را به عنوان بک لینک های معتبر شناسایی می کند؟ وقتی یک پست بلاگ در توییتر یا دیگر شبکه اجتماعی به صورت ویروسی گسترش می یابد، آیا آن لینک های جدید رتبه جستجوی پست را ارتقا می دهد؟

بسیاری از بازاریابان معتقدند که لینک های متصل به وب سایت شما از طریق حساب های شبکه های اجتماعی تاثیر بسیار عظیمی در رتبه ی شما دارند.

گوگل در مصاحبه ی سال 2010 که داشت در ابتدا گفته که تعداد دفعاتی که یک لینک توییت می شود در الگوریتم رتبه جستجو جایی ندارد، اما بعد سخن خود را پس گرفت و گفت که این تعداد، درنظر گرفته می شود!

بعدها در سال 2014 در خصوص عدم حضور سیگنال های اجتماعی گفت که ربات های گوگل دقیقاً همان طور به وب سایت های اجتماعی توجه می کند که برای دیگر پیج ها دارد.

“فیسبوک و توییتر دقیقاً مثل سایر پیج های وب در ایندکس ما قرار می گیرند.”

2- پروفایل های شبکه های اجتماعی در موتورهای جستجو رتبه می گیرند

با اینکه شاید به اشتراک گذاری های شبکه های اجتماعی تاثیری در جایگاه وب پیج تان در لیست جستجو نداشته باشد اما پروفایل های شبکه های اجتماعی تان قطعاً در نتایج جستجو تاثیرگذار خواهد بود. در حقیقت، پروفایل های شبکه های اجتماعی اغلب در میان نتایج برتر برای اسامی برندها قرار می گیرد.

مثلا همانطور که در تصویر زیر می بینید، وقتی “جنرال الکتریک” را در گوگل جستجو می کنید، پروفایل اینستاگرام و پینترست این شرکت به عنوان پنجمین و ششمین و حساب توییتر آنها نیز هشتمین نتیجه در لیست قرار می گیرد.

همواره به خاطر داشته باشید که کانال های شبکه های اجتماعی احساس خصوصی تر نسبت به پیج وب سایت به افراد می دهد.

 

3- کانال های شبکه های اجتماعی هم موتور جستجو محسوب می شوند

امروزه دیگر فقط این ما نیستیم که از گوگل و بینگ برای یافتن چیزها استفاده می کنیم، بلکه آنها نیز از کانال های شبکه های اجتماعی برای پیدا کردن چیزهایی که به دنبالش هستند استفاده می کنند. به قول Neil Patel “ما باید بفهمیم که بهینه سازی موتور جستجو ، جستجویی را شامل می شود که در موتورهای جستجوی شبکه های اجتماعی رخ می دهد.”

این به چند روش نتیجه می دهد: اگر شما در توییتر فعال باشید، کاملا مقدور است که مردم محتوای جدید شرکت شما را پس از جستجو در میان توییت های مرتبط با بازاریابی محتوا از طریق موتور جستجوی توییتر بیابند. به همین ترتیب، برندهایی که بیش تر محتوای بصری تولید می کنند می توانند از مزایای پینترست و اینستاگرام با استفاده از هشتگ های مناسب و دسته بندی پین ها استفاده نمایند.

همان طور که می دانید شخصی که قصد بررسی شرکت شما را داشته باشد ابتدا، اسم شما را در فیسبوک، اینستاگرام یا توییتر جستجو می کند تا در عرض چند ثانیه بفهمد که شما چه نوع حضوری در دنیای آنلاین دارید.

 

4- “الان نه” لزوماً به معنی “هرگز” نیست!

اینکه گوگل در حال حاضر گفته سیگنال های اجتماعی را مدنظر نمی گیرد (تا در نتایج جستجو رتبه بگیرد) لزوماً بدین معنی نیست که هرگز در آینده هم چنین قصدی نخواهد داشت. شبکه های اجتماعی هیچ نشانه ای از کم اهمیت تر شدن حضور آنلاین شخصی یا برند را نشان نمی دهند.

استراتژی های لینک سازی مثل بلاگ نویسی مهمان به یک روش کم اعتبارتر برای نشان دادن کیفیت پیج تبدیل شده است، بنابراین قابل درک است که موتورهای جستجو برای ارزش و اعتبار به دنبال دیگر سیگنال های اجتماعی بگردند.

توجه: هیچ دلیلی برای این نیست که در آینده سیگنال های اجتماعی تاثیری روی رتبه ی جستجو نداشته باشند. بنابراین، برندهای هوشیار به ساختن اعتبار و هویت در کانال های اجتماعی اصلی ادامه می دهند و هنگام طراحی استراتژی سئوی خود شبکه های اجتماعی را نیز در نظر می گیرند.

5- بینگ را فراموش نکنید

گوگل شاید تعهدش را زیرپا بگذارد و نظرش را راجع به سیگنال های اجتماعی تغییر دهد. اما در خصوص موتور جستجوی بینگ، هیچ شواهدی یافت نشده که تاکنون عقایدی که مطرح کرده را دچار تغییر کند.

بینگ گفته بود:

“ما به مسئولیت اجتماعی کاربر توجه می کنیم. ما به تعداد افرادی که شما فالو می کنید، تعداد افرادی که شما را فالو می کنند هم نگاه می کنیم و این می تواند کمی وزن به افزوده شدن لیست نتایج جستجو اضافه کند.”

 

توجه: بینگ که دومین موتور جستجوی پرکاربرد است؛ برخلاف گوگل، درباره ی الگوریتم های خود راجع به سیگنال های اجتماعی در نتایج جستجو عقاید بدیهی و روشنی دارد.

 

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (1 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=511

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

27 + = 29