بهینه سازی بازاریابی محتوا برای ROI بالاتر
articles, تولید محتوا

بهینه سازی بازاریابی محتوا برای ROI بالاتر

بهینه سازی بازاریابی محتوا

همان طور که می دانید امروزه بهینه سازی بازاریابی محتوا جزو مهم ترین موضوعات دنیای کسب وکار است. به طوری که فقط 9 درصد از بیزینس های B2B گفته اند که در بازاریابی محتوای آنلاین “خیلی موفق” بوده اند! و 41 درصد از کسب وکارهای B2C هم معتقدند که موفقیتی را در این زمینه به دست آورده اند. پس در واقع این موضوع، به یک چالش عظیم تبدیل شده است.

وقتی یاد بگیرید که چطور می توان بازاریابی آنلاین خود را برای دستیابی به ROI بالاتر بهینه سازی کرد، بهتر متوجه می شوید که چرا بقیه شکست خوردند و شما موفق شدید!

این یک راز است که پیاده سازی آن، خیلی هم سخت نیست. هزینه ی مالی زیادی هم طلب نمی کند. فقط از شما می خواهد که استراتژی بازاریابی محتوا و پیاده سازی را جدی بگیرید. همین کار را انجام دهید تا ببینید کسب وکارتان چقدر زودتر از آن چیزی که امروز به نظر می آید، رشد می کند.

این رمز موفقیت بهینه سازی بازاریابی محتوا را در پنج مرحله خلاصه کردیم که در این مقاله می خوانید. امیدوارم مفید واقع شود.

1- مخاطبان هدف خود را بطور واضح مشخص کنید

اگر تاکنون با دوستان خود دارت بازی کرده باشید حتما می دانید که فقط پرت کردن دارت کافی نیست و باید هدف گذاری کنید. باید بدانید که دارت قرار است به کدام سمت حرکت کند. در بسیاری دیگر از ورزش ها همین موضوع وجود دارد. ورزش ها دقت می طلبند و بازاریابی محتوا هم جزو همین موارد محسوب می شود.

شما نمی توانید از روی شانس و اقبال به ROI مناسب دست یابید.

فقط جوانان و افراد خانه دار مخاطبان هدف شما نیستند. این دو مورد، دو گروه خیلی عظیمی هستند که غیر از ویژگی های ظاهری به ندرت با هم وجه اشتراک دارند.

باید عمیق تر بنگرید تا مخاطبان هدف خودتان را تشخیص دهید.

راجع به مشتریان فعلی خود داده جمع آوری کنید. سپس از این داده ها برای ایجاد شخصیت های خریداران -که نه تنها به شما کمک می کنند تا دقیقا مخاطب هدف خود را بشناسید بلکه باعث می شود با آنها ارتباط برقرار کرده و برای خرید قانع کنید- استفاده نمایید.

داده ها را از کجا پیدا کنیم؟

می توانید داده های خود را از طریق نرم افزارهای تحلیلی (گوگل آنالیتیک، CRM و …)، بررسی ها، تیم فروش، تیم پشتیبانی تهیه کنید.

معرفی ابزارهایی برای تحلیل بک لینک های رقیب

2- محتوای سفارشی ایجاد کنید

محتوا انواع مختلفی دارد. اما همه ی آنها “محتوای سفارشی” نیستند و محتوای سفارشی همان مفهومی ست که در بازاریابی محتوای آنلاین خیلی سوءتفاهم ایجاد می کند. این سوءتفاهم در بین دلایل کسب وکاری ست که به نظر نمی رسد ROI مناسبی را از تلاش های بازاریابی محتوای آنلاین را کسب کرده باشد.

محتوای سفارشی چطور می تواند در ROI بازاریابی محتوای آنلاین موثر باشد؟

محتوای سفارشی 5 تاثیر عظیم بر روی ROI شما دارد:

1- افزایش CLV (ارزش طول عمر مشتری). مشتریان فعلی را بارها و بارها، به طور مکرر، درگیر می کنید. آنها هم اغلب، معمولاً خرید می کنند.

2- مشتریان فعلی با آمادگی برند شما را در وب سایت های بررسی و شبکه های اجتماعی به اشتراک می گذارند.

3- هر چه درآمد افزایش پیدا کند، هزینه های بازاریابی هم به طول قابل توجهی کاهش می یابد. مشتریان نقش عظیمی را در توسعه ی شما ایفا می کنند.

4- مشتریان جدیدی را که مشابه مشتریان فعلی تان هستند جذب می کنید.

5- قابلیت دیده شدن و ترافیک افزایش می یابد. مردم خیلی راحت تر شما را پیدا می کنند. این مشتریان فعلی شما هستند که این مسیر را هموار می کنند.

آمارهایی برای اثبات قدرت محتوای سفارشی

آمارهای زیر به نقل از Adweek قدرت محتوای سفارشی را ثابت می کند:

بدیهی ست که محتوای سفارشی چه کسانی را موردهدف قرار می دهد. یک سوءتفاهم دیگر این است که محتوای سفارشی از کجا می آید؟

راه های بسیاری وجود دارد تا برای وب سایت، کمپین های ایمیل یا شبکه های اجتماعی تان محتوا تولید کنید که در مقالات بعدی دقیق تر به آنها خواهیم پرداخت.

شما باید با گلچین کردن از این روش ها استفاده کنید. اما اینها محتوای سفارشی نیستند و شما را به آن بازاریابی محتوایی که برای ارتقای ROI در نظر دارید نمی رسانند!

چطور محتوای سفارشی ایجاد کنیم که ROI را افزایش دهد؟

محتوای سفارشی توسط نیروی انسانی خارجی (یا در منزل) یا تولیدکننده محتوایی که از اهداف شما،مخاطبان و صدای درونی تان آگاه است انجام می پذیرد.

هر بخش از محتوا با سایر بخش ها برای دستیابی به اهداف بازاریابی ویژه با هم کار می کنند. به ندرت پیش می آید که قطعه ای محتوای سفارشی به طور جدا و مجزا نمایان شود. در ادامه، نحوه ی تشکیل آن را می بینید:

اهداف خود را به طور شفاف مشخص کنید

با تنظیم یک سری اهداف مشخص برای محتوای تان شروع کنید. می خواهید با این محتوا به چه چیزی برسید؟ ممکن است پاسخ یکی از موارد زیر باشد:

محتوا را پیرامون مشتری هدف بسازید

هر بخش از محتوای سفارشی پیرامون یکی از شخصیت های خریداران شما که قبلاً صحبتش را کردیم ساخته شده است. نیازهای آنان را به طور اختصاصی شناسایی کنید.

برای حداکثر اثربخشی محتوا را تفکیک کنید

تفکیک کردن خیلی فراتر از جدا سازی محتوا براساس شخصیت خریدار است. اما شما می توانید با قطعه قطعه کردن محتوا براساس آن کار را شروع کنید.

58 درصد از مردم معتقدند که شخصی سازی خیلی اهمیت دارد.

52 درصد از آنها هم گفته اند که برندی را که به شخصی سازی محتوا نپرداخته به راحتی ترک می کنند.

مردم دوست دارند احساس کنند که شما آنها را درک می کنید.

برای تفکیک سازی، یک ویژگی را انتخاب کرده و روی آن تمرکز کنید. محتوا و مطالبی را پیرامون آن ایجاد کنید. اگر از بازاریابی ایمیل استفاده می کنید محتوای خیلی شخصی سازی شده تری را به سمت اینباکس های آن اشخاص بفرستید.

 

برای مطالعه ادامه مقاله همراه ما بمانید.

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (3 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=849

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *