بخش های موتور جستجو چیست؟
articles,موتورهای جستجو

بخش های موتور جستجو چیست؟

بخش های موتور جستجو

موتور جستجو از سه بخش اصلی تشکیل می شود. عنکبوت های موتور جستجو لینک های وب را دنبال می کنند تا به صفحاتی که ایندکس نشده اند (یا پس از آخرین ایندکس بروزرسانی شده اند) برسند. این پیج ها هم توسط عنکبوت ها خزیده شده و به ایندکس (کاتالوگ) موتور جستجو اضافه می شوند. وقتی شما با استفاده از موتور جستجوی عظیم شروع به جستجو می کنید در واقع در سطح وب جستجو نمی کنید، بلکه در فهرستی از محتوایی که اندکی قدیمی هستند و تقریباً محتوای وب را نشان می دهند جستجو می کنید.

 

سومین قسمت از بخش های موتور جستجو رابط کاربری جستجو و نرم افزار رابط است. موتور جستجو برای هر جستجو مراحل زیر یا اکثر آن را انجام می دهد:

  • قبول جستجوی ورودی کاربر، بررسی برای هماهنگ شدن با هر گونه ترکیب پیشرفته و همینطور بررسی برای یافتن اشتباهات تایپی جهت پیشنهاد دادن نحوه ی نوشتاری صحیح تر و محبوب تر
  • بررسی برای دریافتن اینکه آیا جستجوی ورودی با دیگر پایگاه های داده مرتبط است یا خیر (مثل جستجوی اخبار یا جستجوی محصول) و قرار دادن لینک های مرتبط در برخی گزینه ها از همان نوع جستجو
  • جمع آوری لیستی از صفحات مرتبط برای نتایج جستجوی ارگانیک. این صفحات براساس محتوای پیج شان، داده های مورداستفاده و لین های ارجاع داده شده رتبه بندی می شوند.
  • درخواست لیستی از تبلیغات مرتبط جهت جای گذاری نزدیک نتایج جستجو

همان طور که می دانید جستجوکنندگان اغلب روی چند نتیجه ی بالای صفحه نتایج کلیک می کنند. (در این خصوص مطالعه ی این مطلب را به شدت پیشنهاد می کنم)

انواع جستجو در موتور جستجو

Andrei Broder نویسنده کتاب Taxonomy of Web Search تأکید می کند که اکثر جستجوها در سه شاخه ی اصلی زیر قرار می گیرند:

اطلاعاتی: جستجوی اطلاعات آماری در خصوص موضوع

تراکنشی: خرید از، دانلود از، یا سایر تعاملات با نتیجه

ناوبری: یک آدرس URL خاص برایم بفرست.

بهبود مهارت جستجو

می خواهید به جستجوگر بهتری تبدیل شوید؟ بسیاری از موتورهای جستجوی قدرتمند پیشنهادات زیر را مطرح می کنند:

  • جستجوی پیشرفته که به جستجوگران کمک می کند عبارت های جستجوی خود را تصحیح کنند تا به فایل های جدیدتر یا قدیمی تر، دامنه های خاص، منتشر شده در فرمت های مخصوص، یا سایر راه های تصحیح جستجو درخواست دهد.
  • پایگاه داده های جستجوی مطرح که کمک می کنند تا ایندکس اطلاعات را تشکیل دهند یا ایندکس جستجو را به کلکسیونی از منابع، اسناد و اطلاعات موثق تر و ساختاریافته تر محدود کنند.

 

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (2 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=559

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

+ 81 = 82