ایندکس موتور جستجو چیست؟
articles,موتورهای جستجو

ایندکس موتور جستجو چیست؟

ایندکس موتور جستجو

ایندکس موتور جستجو فرآیند گردآوری، تجزیه و تحلیل و ذخیره سازی داده ها برای استفاده کردن موتور جستجوست. ایندکس واقعی موتور جستجو جایی است که تمامی داده های جمع آوری شده ی موتور جستجو ذخیره شده اند. این ایندکس موتور جستجو است که نتایج را برای جستجوها و پیج هایی که درون ایندکس موتور جستجو ذخیره شده و در صفحات نتایج جستجوی موتور جستجو پدید می آیند فرآهم کرده است.

بدون ایندکس موتور جستجو، موتور جستجو باید زمان و تلاش قابل توجهی را در هر جستجوی کاربر به کار می بست چون می بایست نه تنها هر پیج و داده ای را که از آن کلمات کلیدی خاص استفاده کرده می گشت، بلکه هر اطلاعات دیگری که به آنها دسترسی داشت را باید جستجو می کرد تا مطمئن شود نکته ای مربوط به آن کلمات کلیدی خاص را از دست نداده باشد!

اسپایدرها یا به اصطلاح عنکبوت های موتور جستجو همان چیزهایی هستند که ایندکس موتور از طریق آنها اطلاعات را بدست می آورد، نزد خود حفظ و بروزرسانی کرده و عاری از اسپم نگه می دارد.

در ایندکس موتور جستجو بخش های مختلفی از فاکتورهای طراحی و ساختارهای داده وجود دارد. فاکتورهای طراحی ایندکس موتور جستجو معماری ایندکس را طراحی و برجسته سازی کرده و دقیقاً نحوه ی کار ایندکس را مشخص می کند. تمامی بخش ها ترکیب می شوند تا ایندکس موتور جستجوی نتیجه بخش را ایجاد نمایند و شامل موارد زیر می باشد:

فاکتورهای ادغام که نحوه ی ورود اطلاعات به ایندکس را تعیین می کنند، می فهمند که داده، داده ی جدیدی ست یا بروزرسانی شده است. اندازه ی ایندکس هم که به مقدار فضای کامپیوتر برای حمایت ایندکس مربوط می شود.

تکنیک های ذخیره سازی، تصمیم گیری نحوه ی ذخیره سازی اطلاعات می باشد.فایل های بزرگ تر، فشرده سازی شده و فایل های کوچک تر فقط فیلتر می شوند.

تحمل خطا به این مسئله که چقدر قابل اعتماد بودن برای ایندکس موتور جستجو اهمیت دارد اشاره می کند.

سرعت جستجو دقیقاً همان چیزی ست که دیده می شود و به میزان سرعت یافت شدن کلمه موقع جستجو شدن داده مربوط می شود. نگهداری یک فاکتور مهم محسوب می شود چون ایندکس موتور جستجو هر چه بهتر نگهداری شود، بهتر هم نتیجه می دهد.

وقتی ایندکس موتور جستجو ساخته شد، انواع مختلف ساختارهای داده هم برای انتخاب وجود داشتند. انتخاب یک ساختار داده مشخص برای ایندکس موتور جستجو مثل تصمیم گیری یک فرم مشخص برای یک صفحه ی وب است و به فاکتورهایی که موتور جستجو فراهم می کند بستگی دارد.

فرآیند خزیدن توسط ربات گوگل صفحات جدید و بروزرسانی شده را شناسایی می کند تا به ایندکس گوگل اضافه کند.

 

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (2 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

 

 

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=402

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 2 = 2