اهمیت خواندن سورس کد وب سایت برای سئو (2)
articles,وب سایت

اهمیت خواندن سورس کد وب سایت برای سئو (2)

سورس کد وب سایت

سورس کد وب سایت مبحثی ست که در مقاله قبلی به بخشی از اهمیت آن پرداختیم و گفتیم که چطور می توان سورس کد وب سایت ها را از طریق دستگاه های مختلف دید. همینطور با بخش تگ عنوان آشنا شدیم. اگر تاکنون آن را نخواندید پیشنهاد می کنم اول این مطلب را مطالعه کنید.

در ادامه به آشنایی بیش تر با سایر بخش ها و تگ های مقالات در سایت ها می پردازیم تا بتوانید از طریق سورس کد وب سایت به آنها و اهمیت شان دست یابید.

اگر می خواهید یک وب پیج خاص را بخاطر یک موضوع مشخص رتبه دهید بهتر است اطمینان یابید که در تگ عنوان، کلماتی باشند که موضوع موردنظر را توصیف کرده اند.

در خصوص تگ عنوان موارد مهمی هست که بهتر است به یاد داشته باشید:

  • مطمئن شوید که در هر صفحه وبی فقط یک تگ عنوان دارید.
  • مطمئن شوید که همه ی صفحات سایت تان از تگ عنوان برخوردار باشند.
  • مطمئن شوید که هر تگ عنوان در هر صفحه وب منحصربفرد باشد. هرگز محتوای تگ عنوان را کپی نکنید.

 

توضیحات متا

یکی دیگر از بخش های مهم وب پیج تگ توضیحات متاست. این قطعه ی ۱۶۰ کاراکتری یک متن تبلیغاتی رایگان برای شماست که در زیر عنوان مطلب تان در موتورهای جستجو نشان داده می شود.

اهمیت سورس کد وب سایت

 

صدها وب سایت هست که به این تگ توضیحات متا بی توجهی می کنند. این بخش را می توانید به راحتی در سورس کد بیابید.

اهمیت سورس کد وب سایت

پس این بخش را چک کنید تا مطمئن شوید که در صفحات وب شما قرار دارد. از آن مهم تر، مطمئن شوید که این ۱۶۰ کاراکتر در بین چند صفحه از پیج های تان مشابه جا نیفتاده باشد. کپی کردن تگ توضیحات متا جریمه ی موتورهای جستجو نیست اما یک اشتباه بزرگ بازاریابی محسوب می شود.

بسیاری از مردم توضیحات متا را سرسری می گیرند اما نباید اینطور باشد چون توسط کاربر موتور جستجو خوانده می شود. پس شما حداقل به فکر ایده ی بهتری برای محتوای تگ توضیحات متا باشید. به این فکر کنید که نوشتن چه چیزهایی در این بخش می توانند خواننده را وادار به کلیک کردن روی مطلب شما کند.

 

هدینگ H1

هدینگ H1 کمی از سنگینی سئوی On-Page را با خود حمل می کند پس فکر خوبی ست اگر تمامی صفحات خود را چک کنید و ببینید که این موارد را به درستی رعایت کرده اید یا خیر. برای هر صفحه ای در وب سایت شما، به سورس کد توجه کنید و دنبال این تگ زیر بگردید:

اهمیت سورس کد وب سایت

 

بیش تر از یک مجموعه تگ H1 برای هر صفحه وب نیاز نیست. حتی باید دقت کنید که نباید خیلی زیاد به بهینه سازی هدینگ 1 توجه کنید. حتی از روی قصد برای ارتقای سئو سعی نکنید کلمات کلیدی خود را در هدینگ 1 قرار دهید. فقط برای همان چیزی استفاده کنید که باید بکار ببرید -یعنی بزرگ ترین تیترهای صفحه!

 

الت تگ تصویر

تگ های الت تصویر. تصاویری بدون الت تگ در مبحث سئو بسیار رایج است. تگ های تصویر الت توضیح می دهند که تصاویر شما برای موتورهای جستجو چگونه است. اگر یک وب سایت تجارت الکترونیکی مدیریت می کنید حتما باید مطمئن شوید که تگ های آلت تصاویر خود را نوشته اید. فکر خوبی ست اگر اسم برند محصول و شماره ی سریال را در توضیحات تگ تصویر خود بنویسید.

اهمیت سورس کد وب سایت

 

تصویر بالا اسکرین شاتی است از تگ عکس با تگ آلت که درون آن قرار دارد.

خب برای تصاویر تزئیتی هم نیاز نیست از الت تگ استفاده کنید. فقط مطمئن شوید که برای موارد زیر الت تگ نوشته اید:

  • تصاویر کالا
  • نمودارها و جداول
  • اینفوگرافیک ها
  • لوگوی وب سایت تان
  • اسکرین شات ها
  • تصاویر اعضای تیم

 

تأیید اینکه تحلیل های شما به درستی نصب شده اند

دلیل آخر برای بررسی سورس کد وب سایت تان این است که مطمئن شوید گوگل آنالیتیک یا دیگر ابزارهای نصب شده در هر وب پیج سایت تان به درستی نصب شده اند.

بررسی این وضعیت بسیار ساده است. برای گوگل آنالیتیک، فقط سورس کد وب سایت را ببینید و دنبال حروف “UA” بگردید.

 

اهمیت سورس کد وب سایت

 

اگر UA را در جایی پیدا کردید که به دنبال آن 7 عدد آمده باشد در واقع تأیید می کنید که گوگل آنالیتیک در یک صفحه وب شما نصب شده است. سپس این کار را ادامه دهید و ببینید که UA چند بار دیگر در صفحه تکرار شده است. گاهی اوقات کد پیگیری به طور تصادفی بیش از یک بار اعمال می شود که غیرضروری ست. اگر چنین بود، باید توسعه دهنده تان موارد اضافی را حذف کند.

 

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (2 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=355

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

57 − 54 =