استفاده از کلمات کلیدی LSI برای کسب رتبه بالا
articles,سئو,موتورهای جستجو

استفاده از کلمات کلیدی LSI برای کسب رتبه بالا

کلمات کلیدی LSI

کلمات کلیدی همیشه پایه و اساسِ صفحات وبیِ متنیِ قابل جستجواند. اما وب سایت های بسیار زیادی متاسفانه یا خوشبختانه این نکته سئو را نادیده می گیرند. (خوشبختانه از این نظر که با اهمال این نکته، فرصت و شانس بیش تری به دیگر وب سایت های آگاه می دهند.) یکی از این نکات، استفاده از واژه های هم معنی و مترادف است. بله همان “مترادفی” که معمولا در دروسی مثل ادبیات در مدرسه از ما امتحان می گرفتند. کلمات مترادف در سئو هم خیلی اهمیت دارند. بسیاری از وب مسترها کلمات مترادف را به عنوان تابلوها (علائم) جاده ای برای موتورهای جستجو می دانند.

کلمات کلیدی LSI یا مترادف چیست؟

کلمات مترادف و هم معنی همان هایی هستند که معنی مشابه دارند مثل “عظیم” و “بزرگ”.

گوگل برای مدت های طولانی ست که ریشه های کلمات کلیدی را هم در جستجوها در نظر می گیرد. یک مثال خوب برای ریشه یابی جایی ست که شما “Running” را در گوگل جستجو می کنید و می بینید که در نتایج بدست آمده “Run” ، “Runs” یا Running هم یافت می شوند. از طرف دیگر، کلمات مترادف، کلماتی هستند که کاملاً با هم تفاوت داشته و هیچ بخشی از آن در کلمه ی اصلی جستجو شده وجود ندارد. یک مثال خوب برای این مورد هم از این قرار است:

یک شخص ممکن است یک شرکت را مدیریت / اداره کند.

در واقع، مدیریت کردن و اداره کردن، در بطن این جمله یک معنی مشابه دارند اما در عین حال دو کلمه ی کاملاً متفاوت هستند.

 

چرا باید کلمات کلیدی LSI برای سئو استفاده کنیم؟

موتورهای جستجو -مخصوصا گوگل- از کلمات مترادف و دیگر عبارت های مرتبط استفاده می کنند تا بفهمند پیج شما درباره ی چیست. (در صورتی که به کلمات مخفف شده ی این عبارت علاقه مندید : Latent Semantic Indexing ) وقتی موتور جستجو یک کلمه کلیدی در دید خودش داشته باشد، سایر محتوای شما را هم جستجو می کند. برای مثال، اگر عنوان صفحه تان کلمه ی “نارنجی” را در خود داشته باشد -شاید راجع به میوه ها و یا رنگ ها نوشته باشید- اما اگر ربات ها در ادامه ی جستجو کلمه ای مثل “فوتبال”، “هلند” و “جرسی” هم پیدا کنند، خیلی هوشمندانه حدس می زنند که شما در صفحه تان تی شرت هایی را برای طرفداران تیم ملی فوتبال هلند می فروشید!

استفاده از کلمات مترادف به طور موثر، کارِ موتور جستجو را راحت تر می کند، که آن هم در نهایت Ranking شما را افزایش می دهد.

 

 

چطور از کلمات LSI در مقاله خود استفاده کنیم؟

بدیهی ست که می خواهید این کلمات را در محتوای خود استفاده کنید. در صورت استفاده ی درست از آنها محتوای شما به خوبی خوانده خواهد شد. احتمالاً می خواهید مطالب با کیفیت بالا هم ایجاد کنید که بازدیدکنندگان وب سایت تان آن را سودمند بدانند و خوشحال شوند از اینکه با وب سایت شما آشنا شده اند. یک جای دیگر که احتمالاً بخواهید کلمات مترادف و واژه های مرتبط را بکار ببندید لینک های متنی، عنوان، URL و تگ های متا خواهد بود.

 

کلمات کلیدی LSI را چطور پیدا کنیم؟

وارد موتور جستجوگر گوگل شوید و کلمه کلیدی هدف خود را در کادر تایپ کنید. در انتهای صفحه، عبارات جستجوشده ی مرتبط را خواهید دید که دقیقاً همان کلمات کلیدی LSI هستند که می بایست استفاده کنید.

 

 

همسو با این اتفاق، متوجه خواهید شد که کلماتی با نتایج جستجوی معین هایلایت شده اند. از این کلمات هم باید در مقالات خود استفاده کنید. در زیر مثالی برای این امر می بینید:

 

 

 

برخی دیگر از کاربردهای کلمات مترادف در سئو مثل استراتژی های لینک گذاری هم دور از ذهن نیستند. اما قبل از پرداختن به آنها، مایلم بدانم که آیا دوستانی از بین شما، با استفاده از مترادف ها در استراتژی های سئو موفق شده است؟ در صورت مثبت بودن پاسخ، خوشحال می شویم با ما و دیگران نیز به اشتراک بگذارید.

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (2 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=106

1 comment:

  1. من تقریبا این کارو انجام می دادم
    ولی قسمت کلمات کلیدی LSI را چطور پیدا کنیم؟
    واقعا کمک ام کرد که از این به بعد با آگاهی بیشتری
    این کارو انجام بدم. ممنون 🙂

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

5 + = 10