چطور استراتژی بازاریابی محتوا سئوپسند ایجاد کنیم؟
articles,تولید محتوا,سئو

چطور استراتژی بازاریابی محتوا سئوپسند ایجاد کنیم؟

استراتژی بازاریابی محتوا سئوپسند

بهینه سازی موتور جستجو (سئو/ SEO) و بازاریابی محتوا دو مورد از مهم ترین ابزارهای در دسترس در مقابل بازاریاب مدرن اند.

هیچ وقت نخواهید شنید که این دو تاکتیک از یکدیگر حرف بزنند. با این حال، استراتژی بازاریابی محتوای سئو می تواند بازاریابی برند شما را ارتقا دهد.

اگر می خواهید بهترین نتایج ممکن را از کمپین بازاریابی دیجیتال خود کسب کنید خیلی اهمیت دارد که یک استراتژی بازاریابی منسجم توسعه دهید. این یعنی باید کاری کنید که بازاریابی محتوا و سئو با یکدیگر برای کمک بهم کار کنند. ایجاد استراتژی محتوای سئوپسند بهترین راه برای این است که مطمئن شوید این دو، دست در دست هم به خوبی با هم کار می کنند.

در این پست، می خواهیم نگاهی عمیق تر به سئو و بازاریابی محتوا بیندازیم. سپس شرح دهیم که این دو چطور باید با هم کار کنند تا کسب وکار شما از نتایج مفید آن سود ببرد. در وهله ی آخر، شما را در مسیر توسعه ی استراتژی بازاریابی محتوای سئوپسند قرار خواهیم داد. همراه ما بمانید.

بهینه سازی موتور جستجو / سئو چیست؟

خب مبحث را با حرف زدن راجع به اینکه سئو چیست شروع می کنیم. سئو فرآیند جذب ترافیک ارگانیک و رایگان از سمت موتورهای جستجوست.

با بهینه سازی سایت و محتوای تان برای موتورهای جستجو، کسب وکار شما می تواند به حضور آنلاین و دیده شدن شما کمک کند. بسیاری از مصرف کنندگان فرآیند خرید را از جستجو کردن عناوین مرتبط در گوگل و سایر موتورهای جستجو شروع می کنند. با امتیازدهی به کلمات کلیدی مرتبط، به خریداران مرتبط کمک می کنید تا برندتان را در موقع نیاز پیدا کنند.

لازم به ذکر است که محتوای شما تنها فاکتوری نیست که به سمت موتورهای جستجو برای رتبه گیری می رود. فاکتورهای On-Page و Off-Page دیگری هم هستند که در سئوی شما اثر می گذارند. این موارد از معماری وب سایت تان گرفته تا لینک های ورودی به محتوای تان را دربرمی گیرد.

استراتژی بازاریابی محتوا سئوپسند - جدول تناوبی فاکتورهای موفقیت سئو
استراتژی بازاریابی محتوا سئوپسند

 

تصویر بالا جدول تناوبی فاکتورهای موفقیت سئو را نشان می دهد و همانطور که می بینید تمامی عناصرهای مختلفی را که در رتبه بندی سئو تاثیر دارد را در خود گنجانده است. برای دیدن تصویر واضح، عکس را در تب جدید باز کنید.

یکی از مهم ترین عناصر سئو در مبحث بازاریابی محتوا، تحقیقات کلمه کلیدی می باشد. کسب وکار شما باید کلمات کلیدی و عبارت هایی را که مخاطبان هدف تان برای یافتن برندهایی مثل خودتان در موتورهای جستجو استفاده می کنند را بلد باشد. با تولید محتوا پیرامون این موضوعات می توانید به فکر رتبه گرفتن برای کلمات کلیدی در صفحات نتایج موتور جستجو باشید.

بازاریابی محتوا چیست؟

بازاریابی محتوا، یک تاکتیک بازاریابی دیجیتال است که ایجاد محتوای ارزشمند و مرتبط برای کسب فروش های بیش تر را شامل می شود. این محتوا در مخاطبان هدف شما با هدفِ هدایت نوعی از فعالیت مشتری گنجانده می شود. البته عمل موردانتظار لزوماً و همیشه خرید کردن مشتری نیست! مثلاً ممکن است هدف شما دانلود کردن یک کتاب الکترونیکی باشد.

بازاریابی محتوا می تواند از چند جنبه ی مختلف به کسب وکارتان رونق ببخشد.

فقط تولید کردن محتوا کافی نیست! بلکه باید در مقابل مخاطبان هدف هم قرار بگیرید. دومین بخش از بازاریابی محتوا ارتقای محتوای تولید شده در کانال های مختلفی از شبکه های اجتماعی ست. با قرار دادن محتوای تان در مقابل افراد درست می توانید روی ایجاد ارتباطات صحیح با نتیجه های مشخص تمرکز کنید.

هدف نهایی بازاریابی محتوا برقراری ارتباط هایی با مشتری ست که به فروش می انجامند.

سئو و بازاریابی محتوا چطور با هم کار می کنند؟

بسیاری از کسب وکارها به شبکه های اجتماعی و بازاریابی ایمیل برای توسعه ی محتوای شان متکی هستند. کانال های بازاریابی دیجیتال قدرتمندی وجود دارد که می تواند به طور اعجاب آوری برای استراتژی بازاریابی شما کار دهد. با این حال، هنگام استفاده از این کانال ها، نمی توانید همیشه تضمین کنید که محتوایی که در حال ارتقای آن هستید در زمان درست به دست افرادی که باید، می رسد یا خیر.

از طرف دیگر، سئو هم به شما کمک می کند تا شانسِ قرار گرفتن در مقابل مصرف کننده را در زمان درست بهبود ببخشید.

راجع به آن خوب فکر کنید. امروز وقتی مصرف کننده ای سوالی راجع به محصول یا خدمات داشته باشد به سمت موتورهای جستجویی مثل گوگل حرکت می کند تا پاسخ سوالاتش را پیدا کند. اگر شما هم می خواهید در طول این مدت نیاز به مصرف کننده دست یابید پس باید محتوای درستی را در زمان درست در اختیارشان قرار دهید. اینجا، دقیقا همان لحظه ای ست که سئو و بازاریابی محتوا مثل یک تیم با هم کار می کنند.

بازاریابی محتوا بهترین راه برای بهبود بهینه سازی جستجوست.

با تولید محتوایی که روی کلمات کلیدی و عبارات خاص متمرکز شده، می توانید امکان حضور خود را در موتورهای جستجو افزایش دهید. بنابراین وقتی مصرف کننده موضوعی را که مرتبط با برند شماست در گوگل جستجو کند محتوای شما را در گوگل خواهد یافت.

 

همراه باشید…

یک امتیازدو امتیازسه امتیازچهار امتیازپنج امتیاز (2 تعداد رای, میانگین: 5٫00 از 5)
Loading...

لینک کوتاه https://thebestseois.com/?p=727

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

− 3 = 4